ČT: Pozvali jsme Soukupa, protože je naším kritikem. Ať si divák udělá názor
S ředitelem zpravodajství a sportu ČT Zdeňkem Šámalem o navržené debatě mezi šéfem Barrandova a ředitelem ČT Petrem Dvořákem
Poté, co Jaromír Soukup věnoval na TV Barrandov jeden díl svého pořadu kritice České televize, začala veřejnoprávní instituce na sociálních sítích dementovat a opravovat jeho výroky. A nyní dokonce oznámila, že na pondělí večer jen na ČT24 naplánovaná diskuse mezi šéfem Barrandova Jaromírem Soukupem a generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. „O České televizi zaznělo v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa hodně nepravd. Pojďme to s panem Soukupem probrat v pondělní Devadesátce na ČT24,“ stojí ve vyjádření na facebookovém profilu televize.
Česká televize ve středu na sociálních sítích oznámila, že pozvala Jaromíra Soukupa do pořadu Devadesátka ČT24. Souvisí tedy pozvání s pořadem Kauzy Jaromíra Soukupa, ve kterém se coby moderátor věnoval právě „podivnému hospodaření“ ČT?
Jaromíra Soukupa jsme pozvali proto, že je v současné době výrazným kritikem České televize a její práce. Navíc je sám generálním ředitelem televize, byť jiného ražení, než je televize veřejné služby. Zpravodajství tedy chce nabídnout divákovi možnost udělat si vlastní názor na základě konfrontace argumentů dvou vrcholových profesionálů.


#tvbarrandov V pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zazněla celá řada zavádějících a manipulativních tvrzení a nepravdivých výroků. Zde je uvádíme na pravou míru → https://t.co/GpUDiCmzIb— Česká televize (@CzechTV) #tvbarrandov V pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zazněla celá řada zavádějících a manipulativních tvrzení a nepravdivých výroků. Zde je uvádíme na pravou míru → https://t.co/GpUDiCmzIb
Je obvyklé, že v pořadech České televize vystupuje její generální ředitel?
Generální ředitel Petr Dvořák bývá hostem vysílání ČT i respondentem reportáží, které se ČT týkají. Českou televizi řídí a je jejím statutárním orgánem - a je tedy logické, že vyjadřuje i její stanoviska a postoje. Nezveme jej sice do vysílání každý den, domníváme se ale, že téma veřejnoprávní televize v současné době rezonuje tak silně, že nastal vhodný čas.
Odpověděl už Jaromír Soukup na pozvání?
Pozvánka šla ve středu v podvečer, odpověď zatím nemáme. Ale takhle brzo jsme ji nečekali a ani nepotřebujeme.
Mohlo by vás zaujmout:
Čtěte také: Vlastenci a drsňáci na TV Barrandov
https://www.youtube.com/watch?v=NTiDj6bM2dg
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Mohlo by vás zajímat
Výstražná stávka
Lidský řetěz účastníků happeningu dnes krátce před polednem obemknul budovu ČRo na pražských Vinohradech, aby mu vyjádřili podporu v dnešní jednodenní stávce. V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















