Česko
EXMINISTŘI NECHALI OBJEDNAT JEN POLOVINU Z MOŽNÝCH VAKCÍN
Exministři zdravotnictví Adam Vojtěch a Roman Prymula (oba za ANO) objednali asi polovinu z možného počtu vakcín proti covidu, vyplývá to z dokumentu ministerstva, který ve čtvrtek zveřejnil server Seznam Zprávy. Vojtěch takto postupoval u vakcíny AstraZeneca, z kvóty 6,95 milionu dávek objednal tři miliony a zdůvodnil to tím, že nechtěl, aby Česko bylo závislé na jedné vakcíně. Prymula prý měl pochybnosti o bezpečnosti vakcín Pfizeru, a tak nechal objednat dva miliony z možných 4,6 milionu dávek. Exministr Jan Blatný pak objednávku Pfizeru zvýšil na maximum a nechal objednat necelou polovinu přídělu dávek od Moderny.
POSLANCI VYBÍRALI NOVÉ RADNÍ DO RRTV


Poslanci v tajné volbě vybrali šest kandidátů do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), výsledek ve středu oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (za ANO). Je mezi nimi třeba bývalý generální ředitel České televize Jiří Janeček (na návrh hnutí ANO), někdejší člen rady Milan Bouška (navržen ODS) nebo předsedkyně České ženské lobby Marta Smolíková (navržena Piráty). Ve třináctičlenné RRTV totiž 24. května skončí po šesti letech mandát radním a jedno z míst tak zatím zůstává neobsazené. Druhé kolo volby se pravděpodobně uskuteční v příštím týdnu. Městský soud v Praze také ve středu rozhodl, že rada musí šesti radním odvolaným v roce 2003 tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou vyplatit přes 14…
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















