Čunkova odplata
Hejtman Jiří Čunek se znovu postavil proti policistovi, který ho kdysi vyšetřoval pro podezření z korupce
Před patnácti lety plnilo jméno detektiva protikorupční policie Milana Šošovičky přední stránky novin. Zabýval se podezřením, že se tehdejší vicepremiér Jiří Čunek, dnešní zlínský hejtman a senátor, namočil do úplatkářské aféry. Jenže v roce 2007 bylo vyšetřování nestandardně zastaveno nadřízenými žalobci a na Šošovičku se pomalu zapomnělo. Jiří Čunek si ale jeho jméno evidentně pamatuje velmi dobře.
Když Šošovička minulý rok přestoupil na nové působiště a stal se šéfem olomoucké pobočky Generální inspekce bezpečnostních sborů (jde o instituci, která vyšetřuje trestné činy policistů), Čunek proti němu v tichosti zaútočil. Podle čerstvého zjištění Respektu se objednal k novému republikovému šéfovi GIBS Radimu Dragounovi a dal mu během osobní schůzky na tohle téma najevo svoji nelibost. „Schůzku s panem Čunkem mohu potvrdit, obsah rozhovorů mezi čtyřma očima ale nikdy nekomentuji,“ říká šéf GIBS Dragoun. Čunek Respektu potvrdil, že se s ředitelem GIBS skutečně bavil o detektivu Šošovičkovi. „Řekl jsem mu, že dělá kozla zahradníkem a že to určitě nepovažuji za dobrý krok,“ uvádí Čunek, který detektiva viní z manipulace svého případu.
Připomeňme, že na začátku setkání obou mužů šlo o hodně. Zlínský hejtman označoval svoje vyšetřování za účelové s cílem dostat ho z vysoké politiky. Faktem nicméně je, že to byli naopak vysocí představitelé politické moci, kteří od začátku detektivům v čele se Šošovičkou vyšetřování komplikovali. Samotný případ odstartovala v…


Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















