Informace o národní frontě
V době, kdy se na všech stranách pro peníze natahují ruce skutečně potřebné, náš sametový stát vyhazuje peníze na platy pracovníků aparátu NF.Již několikrát se v tisku objevila zpráva o zrušení NF, vždy ale bez termínu.

V době, kdy se na všech stranách pro peníze natahují ruce skutečně potřebné, náš sametový stát vyhazuje peníze na platy pracovníků aparátu NF.Již několikrát se v tisku objevila zpráva o zrušení NF, vždy ale bez termínu. Zatím pracovníci této organizace docházejí na svá pracoviště, krátí si dlouhou chvíli vymýšlením pamfletů či ještě horších věcí na naši vládu a hlavně berou peníze. Vezměme např. středočeský KV NF. V aparátu pracuje 31 pracovníků politických a 40 hospodářských (řidičů, hospodářek, uklízeček atd.), kteří tuto zodpovědnou politickou práci zabezpečují.
Na výplatách to dělá měsíčně zhruba 200.000 Kčs. Za rok jsou to 2,400.000 Kčs. Tuto částku můžeme směle vynásobit počtem krajů, tj. desíti, a připočíst dva Městské výbory ve zhruba stejném rozsahu (Praha, Bratislava). Dostaneme se k částce zhruba 20 miliónů korun. Dále je nutno připočítat pravidelné pololetní odměny za těžkou a zodpovědnou práci ve výši průměrného měsíčního platu: V posledním období za likvidaci takřka veškeré dokumentace, která by zájemcům napověděla něco o skutečné náplni jejich práce. Ročně to dělá opět cca 0,5 mil. Kčs na jediný KV NF, celostátně cca 6 mil. Kčs.A do toho není ještě započítáno 105 pracovníků ÚV NF s celkovým odhadovaným minimálním měsíčním příjmem cca 0,5 mil. Kčs. Za rok je to přibližně 7 mil. Kčs.Takže jen mzdové náklady je možno velice skromně odhadnout na 42 miliónů ročně. Co se za tu částku dá pořídit například v našem zdravotnictví nebo školství?A k tomu je…


Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu
Mohlo by vás zajímat
Výstražná stávka
Lidský řetěz účastníků happeningu dnes krátce před polednem obemknul budovu ČRo na pražských Vinohradech, aby mu vyjádřili podporu v dnešní jednodenní stávce. V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















