Pavel Turek

redaktor, kultura

turek

Pavel Turek

redaktor, kultura

Ačkoli získal doktorát v oboru teorie fotografické a multimediální tvorby, ze všeho nejvíc bude asi hudební publicista. Jistý pro něj formativní čas se podílel na chodu časopisu Živel. V průběhu let pak publikoval v Rock & Popu, Reflexu i MF Dnes. Spolupracoval s Radiem Wave. Spoluzakládal krásný obrazový magazín Komfort. V letech 2007–2009 pracoval pro server Aktuálně. Členem redakce Respektu se stal 1. dubna 2010. Což snad nebyl jen aprílový vtípek.

Výběr z článků

Labutě za zdí 

Připomínka ilegálních koncertů newyorských Swans, které odehráli v září 1987 v Brně a Praze. Spiklenectví plus konfrontace západního pohledu na východ s realitou. Vzpomínání, jež se odehrává ve světle úspěšného comebacku Swans z roku 2010.   

Už nepotřebujeme boháče

Rozhovor s Danae Ringelmann, zakladatelkou serveru Indie Gogo. Úžasný osobní příběh vynalézání slova „crowdfunding.“

Místo naší touhy

V článku jsem se ponořil a následně v průběhu roku 2013 nechal spolknout kulturním děním v Ústí Nad Labem. Měl jsem pocit, že jsem ve správný čas na správném místě.

Hvězdný komik: Jaké české stereotypy bych měl znát?

Telefonický rozhovor s britským komikem Dylanem Moranem, který si z našeho povídání udělal součást přípravy na svou pražskou show. K mému překvapení pak některé postřehy použil před vyprodaným sálem.

Chtěli jsme být největší burani

Téma o skupině Kabát doplněné o následný sloupek na webu, které mi pomohlo překopat pár vlastních myšlenkových stereotypů a zároveň jedna z nejpříjemnějších novinářských zkušeností roku 2014.

Těžký úděl hudebního publicisty na Pecha Kucha Night:

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte