0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Newsletter13. 6. 20246 minut

Tragédie muže v plavkách 

Americká krása: Bill May nepojede na olympiádu, Hunter Biden nejspíš také ne

Čtete jeden z našich pravidelných newsletterů. Přihlaste se k jejich odběru a budou vám chodit do e-mailové schránky. Píšou je pro vás Tomáš Brolík, Pavel Turek, Magdaléna Fajtová, František Trojan, Ondřej Kundra, Jiří Sobota, Silvie Lauder a Andrea Procházková.

Dobrý den, zdravím čtenáře pravidelného newsletteru Americká krása. Minulý týden jsme na tomto místě popisovali právní lapálie Huntera Bidena a dnes se k příběhu syna amerického prezidenta ještě jednou krátce vrátíme. Předtím se ale podíváme na jiný příběh ze světa amerických mužů – malou, či spíše docela velkou osobní a sportovní tragédii neopakovatelného plavce, kterého jeho sportovní asociace nakonec nenominovala na nadcházející olympijské hry v Paříži. 

Jméno nešťastného sportovce je Bill May a je velmi pravděpodobné, že se s ním český čtenář nikdy nesetkal. Za oceánem je – alespoň u části tamní veřejnosti – pětačtyřicetiletý sportovní génius naprosto neopakovatelným fenoménem. Vyniká totiž v disciplíně, jež je jinak téměř výlučně vyhrazena ženám: v synchronizovaném plavání, přejmenovaném v roce 2017 na plavání umělecké.  

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar
Příběh plný předsudků, občasného výsměchu či pohoršení, vzestupů a pádů • Autor: Clive Rose
Příběh plný předsudků, občasného výsměchu či pohoršení, vzestupů a pádů • Autor: Clive Rose

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc