Za televizní poplatky si platíme antireklamu BESIPu
Počet mrtvých na silnicích letos překročí tisícovku, což je opět rekordní počet obětí bezohledné jízdy a nedodržování pravidel silničního provozu.
Paní Klára řídí auto, v ruce drží mobil a několik desítek sekund telefonuje. Možná i několik minut. Kromě tří trestných bodů a tisíce korun pokuty by se zase až tak moc nestalo. Pokud by ovšem paní Klára nebyla ve skutečnosti herečka Dagmar Veškrnová-Havlová a scéna se nevysílala v hlavním nedělním vysílacím čase naší veřejnoprávní televize. Diváci ještě před začátkem filmu Kanadská noc, který letos s velkou reklamou v rámci své dramatické tvorby natočila právě Česká televize, shlédli krvaný televizní spot BESIPu o následcích nezodpovědného chování za volantem. Ale o pár minut později viděli, jak si Dagmar Havlová alias Klára krátí dlouhou chvíli v autě telefonováním, vypadá u toho výborně a nic se jí nestane. Použití handsfree by ve filmu vypadalo jistě směšně, protože by herečka mluvila do prázdna, a zároveň by se ztratil hezký motiv držení mobilu u ucha. Nicméně odborníci očekávají, že počet mrtvých na silnicích letos překročí tisícovku, což je opět rekordní počet obětí bezohledné jízdy a nedodržování pravidel silničního provozu.
Pokud Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nedávno upozornila na několik vulgárních slov v seriálu Soukromé pasti, měla by se také pozastavit nad Kanadskou nocí. Zatímco nadávky lidem moc neublíží a někdy jsou dokonce na místě, telefonování za jízdy může mít za následek smrt, a to nejen pro řidiče.


Vážený pane režisére Zelenko, byl by opravdu takový problém nechat paní Dagmar telefonovat doma na zahradě, v kanceláři nebo třeba v kavárně!?!
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Mohlo by vás zajímat
Výstražná stávka
Lidský řetěz účastníků happeningu dnes krátce před polednem obemknul budovu ČRo na pražských Vinohradech, aby mu vyjádřili podporu v dnešní jednodenní stávce. V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.
Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií
Tisíce lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize. Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Podle vládní koalice zrušení poplatků uleví lidem i firmám. Částka by se měla vrátit na úroveň let 2008 až 2024.



















