Během posledních deseti dnů čtyřkoalice zažila dvě významné události. Za prvé se sloučila v jednu stranu Unie svobody s Demokratickou unií, a především pak čtyřkoalice jako první politická formace v zemi představila své kandidáty do Poslanecké sněmovny.

Bez komunistů

Přesně před týdnem čtyřkoalice předstoupila před veřejnost v pražské kavárně Slavia, aby ji seznámila se svými lídry do Poslanecké sněmovny Za zpěvu stranické hymny Není už na co čekat představila čtrnáct tváří, které jsou až na podnikatele Martina Zvěřinu (39) a místostarostu Šumperka Ivo Vykydala (36) protřelými politiky. Předsedové Karel Kühnl, Cyril Svoboda a Hana Marvanová jsou lídry v ústeckém, královéhradeckém kraji a Praze. Šéfa ODA a senátora Michaela Žantovského se soupisky netýkaly, avšak chybějící jméno předsedy DEU Ratibora Majzlíka mezi kandidáty je překvapením. „Neustále je mi předhazováno, že toužím po postech. Proto nekandiduji, abych dokázal, že takový zájem nemám,“ vysvětluje Majzlík. Jeho koaliční kolegové ale mimo mikrofon popisují, že podle dohody bude Majzlík v příštích senátních volbách nasazen jako kandidát v nejvýhodnějším obvodu. V jiných krajích k žádnému výraznějšímu překvapení nedošlo. Dlouho se uvažovalo pouze o lídrovi v Praze - jestli to bude Hana Marvanová, nebo Cyril Svoboda. "Byla to velice korektní diskuse o tom, kde to bude výhodnější. Chvíli se uvažovalo i o tom, že by Cyril mohl být dvojkou v Praze. Je to ale taková osobnost, že si mohl vybrat…

45.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

45.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte