Takový odpor ještě Miloš Kužvart nezažil. Proti populárnímu ministrovi životního prostředí se tentokrát postavili všichni - od řadových občanů přes hlavní deníky až po jeho tradičního sněmovního spojence a zároveň stínový protějšek Libora Ambrozka. Případem se dokonce zabýval sám předseda vlády. Oč jde? O to, že ministr naznačil chuť zrušit dva lyžařské vleky v přírodní rezervaci na hoře Praděd. Vzhledem k silným protestům si ale nechal otevřená zadní vrátka: konečný verdikt vynese „v nejbližších dnech“.

Muž plný nápadů

Je poslední říjnové úterý, na ministerstvu začíná speciální tiskovka. „Všichni provozovatelé vleků věděli, že se nacházejí na velmi citlivém a cenném území. Někteří ale porušili podmínky, díky nimž dostali pro svůj podnik výjimku,“ začíná Kužvart zostra vysvětlovat svůj zápas o Praděd. Hned spěchá s ujištěním, že on sám lyžař - proti sjezdovkám v rezervaci nic nemá. Vždyť v nejpříměji chráněné zóně by i po zrušení dvou vleků zbyly čtyři další. Aby ukázal publiku, že jde o maličkost, bere si ministr na pomoc čísla: celková délka sjezdovek v Jeseníkách se zkrátí z 35 na necelých 34 tisíc metrů. Tak proč ten rozruch? Protože bez ohledu na ministrovo uklidňování zasadili jeho podřízení sjezdařům těžký úder. Dva „zakázané“ vleky jsou na Pradědu zdaleka nejdelší, a proto i nejoblíbenější. Oba patří Josefu Figuroví, nepsanému předákovi mezi tamními podnikateli a krajskému zastupiteli za KDU-ČSL. Lyžařský trenér Slavoje Bruntál v sobě po…

45.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

45.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte