Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Šumavský workshop

Na větvi stromu uprostřed vesničky Javoří se houpe barevná stuha - a o pár set metrů dál je další. Značky lemují kamenitou cestu vedoucí do hlubokého lesa. Chodec, který se jimi nechá vést, dorazí za necelou hodinu chůze na louku s několika stany na březích malebného potoka. Kousek dál se poblíž provizorní kuchyně pase pět koz. Jsme na místě, kde se ke svému každoročnímu táboru sešli Rainbow people, lidé, kteří chtějí žít v harmonii s přírodou.

Zachraňte planetu

Kdo by čekal, že letos zažije v šumavském podhůří stejně barevný festival jako při celosvětovém setkání Rainbows v Novohradských horách před šesti lety, byl by zklamán. Tentokrát šlo o čistě český sraz, a na louku u Javoří tak místo tisíců lidí dorazilo stěží pět desítek Duhových. Rainbow people nevyznávají speciální náboženství. Spojuje je touha zachránit nemocnou planetu Zemi. Poprvé se Duhoví sešli v roce 1972 v americkém Coloradu, inspirovali se rituály indiánského kmene Hopi. Po jejich vzoru věří, že svět zachrání kmen, který povstane ze všech kultur a obnoví Zemi ve své původní kráse. Bude si říkat Rainbow Warriors - Válečníci duhy. „Ahoj, já jsem Jirka. Ukážu vám, kde co je, a řeknu vám pravidla, která je třeba dodržovat,“ vítá návštěvníky mladík s dlouhými fousy. V potůčku jsou tři jezírka, z horního se pije, v prostředním myje nádobí a v tom dolním se Rainbows koupou. „Nepoužívejte žádná mýdla nebo chemikálie,“ upozorňuje Jirka. V žádném případě se nesmí nic házet do posvátného…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.