Na větvi stromu uprostřed vesničky Javoří se houpe barevná stuha - a o pár set metrů dál je další. Značky lemují kamenitou cestu vedoucí do hlubokého lesa. Chodec, který se jimi nechá vést, dorazí za necelou hodinu chůze na louku s několika stany na březích malebného potoka. Kousek dál se poblíž provizorní kuchyně pase pět koz. Jsme na místě, kde se ke svému každoročnímu táboru sešli Rainbow people, lidé, kteří chtějí žít v harmonii s přírodou.

Zachraňte planetu

Kdo by čekal, že letos zažije v šumavském podhůří stejně barevný festival jako při celosvětovém setkání Rainbows v Novohradských horách před šesti lety, byl by zklamán. Tentokrát šlo o čistě český sraz, a na louku u Javoří tak místo tisíců lidí dorazilo stěží pět desítek Duhových. Rainbow people nevyznávají speciální náboženství. Spojuje je touha zachránit nemocnou planetu Zemi. Poprvé se Duhoví sešli v roce 1972 v americkém Coloradu, inspirovali se rituály indiánského kmene Hopi. Po jejich vzoru věří, že svět zachrání kmen, který povstane ze všech kultur a obnoví Zemi ve své původní kráse. Bude si říkat Rainbow Warriors - Válečníci duhy. „Ahoj, já jsem Jirka. Ukážu vám, kde co je, a řeknu vám pravidla, která je třeba dodržovat,“ vítá návštěvníky mladík s dlouhými fousy. V potůčku jsou tři jezírka, z horního se pije, v prostředním myje nádobí a v tom dolním se Rainbows koupou. „Nepoužívejte žádná mýdla nebo chemikálie,“ upozorňuje Jirka. V žádném případě se nesmí nic házet do posvátného…

29.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

29.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte