Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Týden ve FS

Týdenní přehled dění ve FS.

• V pondělí 29. 5. předložil federální ministr pro životní prostředí Josef Vavroušek branně bezpečnostním výborům obou sněmoven návrh zákona o odpadech. Ministr mino jiné apeloval na poslance slovy: „Denně se rozptyluje do ovzduší množství odpadu, neboť v našem státě dosud neexistuje zákon, který by to omezil.“ O návrhu zákona se bude dále jednat.

• Odpolední část jednání zahájit ministr obrany Luboš Dobrovský: představil nového náčelníka generálního štábu čs. armády genmjr. Karla Pézla, který nahradil genpor. Antona Slimáka.

• V úterý 30. 4. se branně bezpečnostní výbory obou sněmoven FS zabývaly návrhem zákona o Federální informační službě, který předložili federální ministr vnitra Ján Langoš a ředitel Federální bezpečnostní informační služby (FBIS) Jiří Novotný. Rozvinula se diskuse o tom, zda FBIS má být podřízena parlamentu nebo vládě. První variantu podporoval především bývalý ředitel Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie poslanec ČNR Jiří Müller. Nynější ředitel oponoval, že nevidí ve faktu, že je FBIS podřízena vládě, ohrožení ústavních práv a práv občanů. Zároveň souhlasil s tím, že by Federální služba měla být ze zákona kontrolována parlamentem. Předkladatelé zákona ujistili poslance, že odposlech, kontrolu zásilek, domovní prohlídky apod. budou moci pracovníci tajné služby používat pouze tehdy, kdy by odhalování teroristické, protiústavní a podobné činnosti bylo jiným způsobem neúčinné nebo podstatně snížené. Každé použití…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte