Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Dovolená v Doupovských horách

Letošní dovolenou jsem trávil u rodičů své ženy v Měcholupech u Žatce. V úterý 24.7. jsem se s dvěma malými dětmi, ženou a její matkou vypravil na výlet autem do Karlových Varů. Podle autoatlasu ČSSR z roku 1989 jsem stanovil trasu Podbořany - Buškovice - Nepomyšl - Podbořanský Rohozec - Kyselka - Karlovy Vary.

Letošní dovolenou jsem trávil u rodičů své ženy v Měcholupech u Žatce. V úterý 24.7. jsem se s dvěma malými dětmi, ženou a její matkou vypravil na výlet autem do Karlových Varů. Podle autoatlasu ČSSR z roku 1989 jsem stanovil trasu Podbořany - Buškovice - Nepomyšl - Podbořanský Rohozec - Kyselka - Karlovy Vary. O její průjezdnosti jsem vůbec nepochyboval. Proč by ji jinak do autoatlasu zakreslili?Cesta probíhala podle plánu, až kousek za Podbořanským Rohozcem mě zaujalo zvláštní architektonické dílo. Byla to betonová budka s úzkým vchodem, která se ze všeho, co jsem dosud spatřil, nejvíce podobala nepodařené čekárně na autobusové zastávce. Objekt upoutal mou pozornost, ale přesto jsem si stačil přečíst dva nápisy: „Vojenský prostor“ a „Vstup zakázán“. Ze zvyku jsem je automaticky přiřadil k prostoru, kde se nalézaly, to znamená k lesu vpravo od silnice.Překvapení přišlo až za prvním kopcem. Naskytl se nám nevídaný pohled: kam oko dohlédlo, byly louky se zvláštními jizvami. Žádné pole, natožpak stavení, nikde ani živáčka. Následovalo překvapení číslo dvě - dopravní značka „Dej přednost v jízdě tankům!“ Směrovky na cestě nebyly, uvítal jsem tedy první značku se jménem obce. Zastavil jsem a hledal její název v autoatlasu. Samozřejmě marně. O sto metrů dále byl „obci“ konec. V další „obci“, do které jsem dorazil, se mi konečně rozsvítilo.

Jmenovala se Doupov. Uvědomil jsem si, že se nacházím na tankodromu, o jehož existenci v těchto místech jsem neměl ponětí a o…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte