Americké aerolinky poztrácely letos v dubnu skoro čtvrt milionu zavazadel. A nijak se to od té doby nezlepšilo; ani tam, ani jinde. Po celém světě letos cestují miliony poztrácených tašek. Zprávy o chaosu doprovázejí obrazy ze sítí a zpravodajství, kde vynervovaní cestující obléhají přepážky a šplhají na hromady zavazadel a hledají svůj kufr, nafukovací člun či kytaru. Massimo také čeká na tašku, kterou by zatraceně nerad ztratil. Naštěstí na ní má AirTag.

Koupila mu ho jeho máma. Vždycky říkala, Massimo, ty jednou ztratíš i hlavu. Ovšem právě pro beznadějné ztráceče jsou záchranou AirTagy od Applu a další podobné lokátory, které najdou vaše zavazadla, klíče i peněženku. Používají se už nějakou dobu, ale tohle léto se vysloveně osvědčily a pomohly mnoha lidem, kteří na letišti u pásu marně čekali na své věci. Jako Massimo. Rozhlíží se a vypadá ještě nervózněji než ostatní. Bude se muset podívat do aplikace. Kde je jeho kabela? A co v ní asi je? A proč je Massimo tak neklidný?

Aby bylo jasno, Massimo je chlápek z podsvětí. A AirTag je malá, elegantní a předražená věcička, jak už tak produkty od Applu bývají. Za pomoci další značkové předražené věcičky ji přiděláte k předmětu, který nechcete ztratit, což je pro Massima jeho velká taška. Máma mu na ni dala AirTag a neptala se, co v ní je. Nějak asi tušila, že by o tom její Massimo nerad mluvil. Zlatá máma.

Pokud je věc, kterou hledáte, v dosahu vašeho bluetooth, ohlásí se vám hlasitým houkáním. Pokud je kdekoli dál,…

1_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1334

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte