Přišlo horko a s ním obvyklý souboj zmrzlin. Vypadá to ovšem, že letos je vítěz jasný. Populární bude zmrzlina s moči. Ach ne, nemyslíme s močí. Aby se předešlo trapným nedorozuměním, bude potřeba zopakovat si základy japonštiny. Mistr Jimoči Donoči nám je vysvětlí rychle a spolehlivě. Na to tata, jak říkají Japonci.

Moči, přepisováno z japonštiny též jako mochi, je jednou z věcí, jež země vycházejícího slunce dala Západu, který ji ovšem pojal jako obvykle po svém. Tyhle malé sladké knedlíčky z rýžového těsta se tu začaly plnit zmrzlinou. A teď je z toho trend.

Jejich původ je přitom prastarý, byla to údajně lahůdka samurajů, kalorický balíček na cesty. V Japonsku se připravuje u příležitosti nového roku, kvetení sakur, dne děvčátek a asi i jindy. Hlavní ingrediencí je krátkozrnná rýže, která má vysoký obsah škrobu. Vaří se doměkka, rozmačká se a právě díky škrobu, zejména jeho složce amylopektinu, se vytvoří lepivá hmota, z níž se formují knedlíčky. Chápou všichni? Kdo ne, dostane od mistra za trest ogoši zauši.

Tradiční náplň je pasta z fazolí, trendy náplň je právě zmrzlina, japonsky tazima nakaši. I tahle nová verze je vlastně už docela dost stará. Uvádí se, že vznikla v Los Angeles, ve čtvrti zvané Little Tokyo, což je největší japonská enkláva v USA, už v devadesátých letech. Jsou i jiné verze jejího vzniku, nicméně moči zmrzlina tu prostě už nějakou dobu je. A teď se toho chytl TikTok, japonsky Tiktok…

1_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1275

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte