Teď je to nejdůležitější

Ondřej Kundra

Stejně jako mi vadilo, když začala vláda při zavírání divadel, galerií a klubů mluvit o kultuře jako o „volnočasové aktivitě“, neberu ani sport jen jako zábavu, jak někteří tvrdí. Pro část lidí je to regulérní práce, točí se v něm hodně peněz a emocí, a proto chápu, že ti, kteří tenhle byznys provozují, mají logický zájem, aby se znovu roztočila jeho kola. A k tomu to také nyní směřuje, když se zástupci fotbalových, hokejových a basketbalových asociací domlouvají s vládou a hygienou na podmínkách, za kterých by to bylo možné.

Konečné slovo ještě nepadlo, je ale možné, že k dohodě dojde již brzy a profesionální sport tak může být prvním odvětvím společenského života, které se během druhé vlny pandemie otevře, zatímco vše ostatní zůstane dál zavřené. Sportovci často argumentují, že to přece dává smysl, protože kluby investují peníze do častého testování a na stadionech nebudou smět být přítomni diváci, takže šíření nákazy ze sportovišť prý příliš nehrozí. Nic proti tomu, ale přesto se mi sport v tuhle chvíli jeví spíše jako podružnost, jejíž řešení zbytečně zabírá čas a energii k tomu věnovat se tomu důležitějšímu – školám.

Když v polovině října oznamoval tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula novou sadu omezujících protipandemických opatření v čele právě se zavřením škol, řekl, že se na začátku listopadu v každém případě vrátí zpět do svých lavic žáci prvního stupně základních škol. „Může nastat situace,…

I_obalka_R46_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte