Ivana Landsingerová
Úplně obyčejně se těším. (Ivana Landsingerová) • Autor: Matěj Stránský

Doba je nejistá, výhledy do budoucna se rychle mění, ale ředitelka pražského Gymnázia Jana Keplera Ivana Landsingerová se zařekla, že se složitými výhledy nenechá vyvést z rovnováhy. Od 11. března, kdy i její škola přešla kvůli epidemii koronaviru do režimu dálkové výuky, nepřetržitě sleduje zpravodajství. Většina ředitelů škol se ostatně o zavření svých institucí dozvěděla v poledne den předtím právě z televize a spolu s nimi se o něm doslechl i ministr školství Robert Plaga (ANO). Ten totiž nepatří mezi zákonem dané účastníky zasedání Bezpečnostní rady státu, kde se 10. března o mimořádném opatření rozhodovalo.

Ředitelka Ivana Landsingerová má díky průběžnému sledování dění představu nejen o tom, co se plánuje, ale hlavně o tom, co všechno se může změnit. Například termín návratu dětí do škol: ministerstvo s ním zatím počítá v druhé polovině května. S maturitami by se mohlo začít 21 dní od zahájení výuky, k přijímacím zkouškám na střední školy by studenti mohli přistoupit 14 dní od obnovení běžného režimu. Jako orientační body je to dostačující, shodují se ředitelé, ale po praktické stránce není zatím jasné nic.

„Jak přesně se budou děti do škol vracet? V metrových rozestupech, v rozestupech dvoumetrových, anebo bez nich? Budou celé vyučování sedět v lavicích s rouškami, nebo bez nich?“ naznačuje Ivana Landsingerová, s jakými otázkami si škola bude muset poradit. S jistým pobavením domýšlí důsledky toho, co zaznívá na vládních tiskovkách. Namátkou: půlka jejího…

I_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte