19_frydekmistek01_foto Milan Bureš
Ilustrační foto • Autor: Milan Bureš

Ze šestnácti vchodů zůstal v okresní nemocnici ve Frýdku-Místku v provozu jediný. Je obehnaný červeno-bílou páskou a na židli tu sedí zdravotník v roušce, takzvaný třídič. Právě poslal pryč člověka, který si do nemocnice zašel jen do lékárny – vyhodnotil to jako zbytečný vstup, do lékárny se dá jít jinam. Nemocnice musí zůstat v co největším bezpečí.

Zprávy o frýdecko-místeckém špitálu plnily od poloviny března zpravodajství, protože i tady se muselo zavřít kvůli infekci jedno oddělení: u zdravotní sestry gynekologicko-porodnického oddělení prokázaly testy pozitivní nález koronaviru. Oddělení je zavřené a přes dvacet zdravotníků, kteří přišli se zdravotní sestrou do kontaktu, je v karanténě. Jejich testy pozitivní nebyly, ale to nic neznamená – možná bylo jen brzy, aby se nákaza prokázala. Každý zdravotník musí být testován znovu ještě před tím, než mu bude karanténa končit.

„Nakazila se komunitním přenosem, mohlo to být klidně někde v chodbě.“

Tweetni to

Nemocnice ve Frýdku-Místku je však v souvislosti s momentální pandemií zajímavá po všech stránkách: byla v kraji první, která prozíravě najela na krizový plán a začala se chystat na možnou katastrofu.

Pořád údiv

Na lyže do Itálie začali lidé odjíždět hlavně o jarních prázdninách, které tu vyšly na poslední týden v únoru. Ve Frýdku-Místku si spočítali, že takových prázdninových lyžařů tu můžou mít až dva tisíce, a hned zkraje prázdnin svolal ředitel nemocnice Tomáš Stejskal krizový…

I_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte