Už jste to slyšeli? Tenkrát v Paris. To byla affair. Ještě před válkou. Coco Chanel vyzvala na jednom bálu k tanci Elsu Schiaparelli, návrhářku, které se tou dobou nějak moc dařilo. Při tanci ji nenápadně zavedla k svícnu a strčila ji rovnou mezi hořící svíčky, takže jí vzplála toiletta. Mon Dieu, ta se flambovala. Ale to vy už nepamatujete, mes amis. Tady však čtu, že i letos se v Paříži rošťačilo. A to už je saison 2020?

Minulý týden v Paříži skutečně proběhl Fashion Week, který představil módu na jaro/léto 2020. Do dalšího desetiletí vstupujeme s jedinou jistotou, že vše je nejisté, a nejvíc ze všeho to, co se bude nosit. Módní skandály jsou možná to poslední, co z těch zlatých časů Coco Chanel zůstalo.

Zrovna na přehlídce značky Chanel se odehrál jeden epesní. Mladá žena v postarším chanelovském kostýmku vylezla na molo a vykračovala si po něm spolu s modelkami, dokud ji jedna z nich, energická Gigi Hadid, nepopadla a neodvedla pryč. Vetřelkyně byla komička a youtuberka Marie SInfiltre, která se s oblibou infiltruje, kam nemá, a točí o tom videa. Počet zhlédnutí: skoro půl milionu. Chapeau! Čili klobouček!

Anebo módní značka Kimhēkim. Poslali na molo modelky, které si vezly stojánek s infuzí. Výsměch nemocným. Faux pas, rozhořčovalo se publikum.

A pak tu máme enfant terrible raperku Cardi B, co se u Eiffelovky zjevila oblečená do zvláštního květovaného kompletu – včetně masky přes celý obličej, takže nikdo neviděl ji a ona neviděla ani na…

I_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1261

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte