Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Průvodce v mobilu

Majitelé chytrých telefonů mohou cestovat rychleji a levněji

67_technologie01_39_2010_n.jpg
67_technologie01_39_2010_n.jpg

Studie britské firmy zabývající se pojišťovnictvím zjistila, že průměrný řidič v Británii najede ročně 440 km navíc. Jen proto, že mužům jejich ješitnost nedovolí zeptat se na cestu. Při tamních vysokých cenách benzinu to znamená zbytečný výdaj 2000 liber ročně. Právě muži jsou ale zároveň nadšenými uživateli nových elektronických vymožeností: GPS navigací či služeb, které nabízejí chytré mobilní telefony. A právě smartphony budou hrát v dopravě stále důležitější roli. Získávají totiž nové a nové funkce, jež usnadňují každodenní cestování.

67_technologie01_39_2010_s.jpg
67_technologie01_39_2010_s.jpg

Firma Google nabízí na mobilních telefonech vybavených jejím vlastním operačním systémem Android službu Google Maps Navigation. Služba vychází z Google Maps, podrobných map běžně dostupných na internetu. Na nich firma postavila navigační aplikaci, která například v autě plně nahradí GPS. Ukáže vám i ty nejzapadlejší uličky ve Španělsku, mírně robotický ženský hlas vás jimi provede krok za krokem. Aplikace je navíc dostupná zdarma, prostřednictvím on-line tržiště si ji jednoduše stáhnete „vzduchem“ přímo do svého mobilu. Google navíc skvěle využívá propojení se svými dalšími službami, jako je Street View (virtuální pohled do ulic měst), vyhledávání pomocí hlasu, hledání místních podniků nebo zobrazení aktuální dopravní situace. Služba Navigation prozatím podporuje především angličtinu, ale pokud se uchytí, bezesporu přijdou i lokální verze.

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte