google.jpg
google.jpg

Peter Wacker se svou námitkou neváhal ani vteřinu. Minulý týden v úterý spustil německou verzi internetového giganta Google a do formuláře napsal adresu a číslo svého domu a popis budovy. Teď čeká na odpověď – a především na to, že Google vymaže jeho dům z populární internetové služby „street view“. „Nechci, aby Google bez mého souhlasu vyfotil dům a pověsil ho na internet,“ vysvětluje Peter Wacker do telefonu.

 

36B_R34_2010.jpg
36B_R34_2010.jpg

Ve své funkci zmocněnce pro ochranu osobních údajů malého městečka Ratingen u Düsseldorfu má Wacker k údajům všech druhů obzvlášť citlivý vztah. Se svou skepsí vůči projektu „street view“ však v Německu v těchto dnech rozhodně není sám. Začátkem srpna firma Google oznámila, že, stejně jako předtím ve třiadvaceti jiných zemích včetně ČR, do konce roku hodlá spustit první snímky z dvaceti velkých měst také v Německu. Jednoduchým kliknutím myší tedy už brzy bude možné si pohodlně na osobním počítači doma prohlédnout ulice Berlína, Hamburku či Stuttgartu.

Zároveň firma Google prohlásila, že kdo si zveřejnění fotografie domu nepřeje, ten může na webu nebo dopisem požádat o smazání snímku. Pobouřené reakce na sebe nedaly dlouho čekat: několik známých politiků ihned dalo vědět, že svoje domy určitě na internetu vidět nechtějí. Všechny noviny přinesly podrobné návody, jak lze zveřejnění fotografií zabránit. A podle odhadů médií…

2010_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte