2010_obalka_R33

Náš císař František Josef I.

180 let od narození žalářníka národů, pod nímž se nežilo až tak zle
Koupit vydání
2010_obalka_R32 Vydání 8.–15. 8. 2010 2010_obalka_R34 Vydání 22.–29. 8. 2010
2010_obalka_R33
Editorial
RESPEKT - DESPEKT Respekt Editorial: Co by bylo, kdyby Marek Švehla
Anketa
Anketa: Kdyby František Josef předal vládu dříve, šlo by zachránit monarchii? Respekt
K věci
Sex ve městě po česku Karolína Vránková Každý pátý Pražan bydlí sám. V jiných krajích je to méně, ale i tam podíl mladých jednočlenných domácností stoupá. Tuhle zprávu vydal minulý týden Český statistický úřad. Znamená to, že se staneme společností singles? Že bude Česko plné výstředních, trochu egoistických, osamělých lidí jako v seriálu Sex ve městě? „Spíš je to důkaz, že partnerské a rodinné vztahy se proměnily,“ říká sociolog Marcel Tomášek.
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt
Dopisy
Dopisy Respekt
Komentáře
Použil bych samopal Jaroslav Spurný Nová vlna zájmu o Kajínka Ekologové z ODS Marek Švehla Tažení proti zelené energetice se opírá o podivné argumenty Povodňová ekonomie Jan Macháček Časté povodně vyžadují úpravu rozpočtové politiky, ale jinak, než chce vláda Nadějný Herman Jaroslav Spurný Boj se islámu, Američane Jiří Sobota
Glosa
Kde je mulla Omar? Marek Švehla
Diagnóza
Jochova zpráva Jindřich Šídlo
Úspěch
Tohle nikdy nekončí Bára Procházková Dvacet let výjimečné starostky Soni Prachfeldové
Ekonomika
Sedmnáctá spolková země Tomáš Lindner Česká ekonomika má momentálně velké štěstí – sousedí s Německem, které ji táhne vzhůru Zničující věkový automat Luděk Niedermayer Státní správa potřebuje změnit způsob odměňování zaměstnanců Lehkost svobody a tíha zodpovědnosti Respekt
Audit Jana Macháčka
Koloběh a škrty Jan Macháček
Rozhovory
Musíme se zbavit šíbrů Ondřej Kundra Jiří Dienstbier ml. patří k nové generaci politiků, kteří se po volebním neúspěchu ČSSD dostali do vedení strany. I když nereprezentuje většinový názorový proud, jeho myšlenky často vzbuzují jiskření: volá po vyhození nejvíce zkompromitovaných kolegů a změně agresivního politického stylu.
Téma
Továrny na zážitky Martina Králová Česká muzea jsou v pohybu. Budovy se často poprvé ve své historii rekonstruují, expozice se obměňují, muzea stojí o návštěvníky. Přesto někde stále vládne nuda. Pokoušeli jsme se zjistit proč.
Kultura
Na čem právě pracuji Tomáš Císařovský Efekt velké vody Bára Procházková Vyplavené obce na Frýdlantsku sčítají škody. Spolu s nimi ale povodeň přinesla i šanci, že se zapadlý region začne konečně rozvíjet. Tatíček z Vídně Petr Třešňák Za co všechno vděčíme císaři Františku Josefovi I. Myslet až do konce Martin M. Šimečka Historik Tony Judt, který zemřel 6. srpna, vdechl nový život levicovému myšlení Poslední šance pro Afghánistán Kateřina Šafaříková Nová americká strategie má zabránit tomu, aby v zemi zůstal jen Tálibán Všichni ministrovi prezidenti Jaroslav Spurný Velká voda odnesla prozatím i zápal Radka Johna bojovat s korupcí a měnit policii Bez vychladnutí Tomáš Sacher Přestup šéfa premiérových poradců Mlynáře z veřejného tábora do velkého byznysu láká českou společnost k debatě o tom, jak udržet na uzdě své bývalé služebníky.
Tvář
Sochař proti systému Jan H. Vitvar Dominik Lang atakuje zdejší galerie i vysoké školství
Kulturní servis
Kulturní servis 16. – 22. srpen Jaroslav Formánek, Jan Gregor, Jan H. Vitvar, Pavel Turek
Civilizace
Duše a tělo po katastrofě Václav Cílek Povodně přicházejí stále častěji. Hoří lesy, v okolí Moskvy trpí lidé, hrozí neúroda. Po pár měsících se každá katastrofa zdá být zapomenuta, avšak v místech, kde se odehrála, je přítomna po léta. Postupně se učíme zvládat praktické aspekty klimatických krizí, ale jsme na ně připraveni psychologicky? Bez pilota na nebi Jan Horčík Brněnský letoun by mohl samostatně letět za čtyři roky Zen žen Lela Geislerová Mám jen jedinou ránu Jan Brabec Na vzdálenost padesáti metrů dokáže rozpůlit kulku o ostří nože. Před pár týdny zvítězil na mezinárodní soutěži odstřelovačů v Budapešti, které se zúčastnilo kolem devadesátky nejlepších policistů a vojáků z patnácti států světa, včetně USA. Nadpraporčík, který si říká „Václav“ (33), je členem policejní zásahové jednotky Ústeckého kraje.
Agenda
Polovina lidstva Helena Štorchová
Technologie
Bez pilota na nebi Jan Horčík Brněnský letoun by mohl samostatně letět za čtyři roky Zen žen Lela Geislerová
Eseje
Revolucionáři Tony Judt Proč revoluční studenti v západní Evropě v roce 1968 nic netušili o tom, co se děje za železnou oponou?
Mimochodem
Paměť Iva Klestilová
Jeden den v životě
Bílý den v Moskvě Jana Hnilicová
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper Připravujeme Respekt

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte