turek_n.jpg
turek_n.jpg • Autor: Respekt

Zásah, křižník potopen: krize gramofonového průmyslu si v Česku vyžádala první citelnou oběť. Svoji pobočku v Praze uzavřela firma Warner Music: tedy spolu se Sony Music, EMI a Universal Music jeden ze zástupců nejsilnější globální čtveřice. Warner Music zaujímala na českém trhu v roce 2009 pátou pozici s podílem 8,5 procenta a samotný její odchod není tak pikantní jako skutečnost, že o distribuci jí vydávaných titulů se od nynějška bude starat Supraphon. Několik firmou vydávaných českých kapel, jako Imodium nebo Tam-Tam Orchestra, přešlo automaticky také k Supraphonu, jiné (Tata Bojs) zůstaly viset ve vzduchoprázdnu.

turek_s.jpg
turek_s.jpg • Autor: Respekt
Z určitého úhlu pohledu byste si to mohli vykládat jako radostný příběh o tom, jak se jeden malý středoevropský region ubránil globalizaci. Celé to schéma působí skoro stejně vtipně, jako kdyby to tu zabalili McDonald’s, ale nechali Big Mac prodávat v bufetech. Veškerá legrace ovšem končí, když nahlédnete do aktuálního čísla časopisu vydávaného Supraphonem, jenž se jmenuje Co je nového. Docela by mě zajímalo, kolik PR kreativců je potřeba k vymyšlení takhle kontaktního titulu.

Při listování zjistíte, že se tu míchají dva naprosto nespojitelné světy a dva nepřekročitelné způsoby uvažování o tom, co je populární hudba: koncertní DVD Madonny je hned v sousedství Gottova alba Lidovky mého srdce, na němž mistra doprovází cimbálovka. Ambiciózní a kritikou…

2010_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1518

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte