Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Trendy

V superobýváku Evropy

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Pokud existuje něco jako trendy v designu, pak je to k vidění v italském Miláně. Na novinky v nábytku se sem na konci dubna přijelo podívat tři sta tisíc lidí. A designéři se je snažili přesvědčit, že i na stolu a židli se dá pořád něco vymýšlet.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Sedí na nich Klaus i Havel a také hodně tuzemských generálních ředitelů. Kancelářská židle od firmy Vitra, to je skoro povinné vybavení každého, kdo něco podstatnějšího řídí. Teď se ovšem tento švýcarský výrobce luxusního kancelářského nábytku snaží přesvědčit, že by si zákazníci měli koupit jejich věci také ještě domů. Právě proto řada Home Collection. Proto ty veselé červené židle z plastu, které tu visí od stropu jako hrozen. Proto pohodlné béžové sofa, kde se dají odložit manažerské starosti a přecpat se brambůrky jako každý normální člověk.

„Supernormal, to je heslo designéra Jaspera Morrisona,“

vysvětluje

Jitka Čechurová

, která má na starosti klienty z Česka a ukáže úsměv, který nepřipouští pochybnosti nad přednostmi této supernormální stotisícové pohovky.

Bělostné úsměvy a stejně bílé límečky, všude se tu proplétají desítky lidí z této a o kus dál zase z jiné firmy, mluví česky, italsky, německy, anglicky a rusky a snaží se přesvědčit všechny přítomné, že právě tento gauč (stůl, židle, lampa) je událost roku. Jsme v Miláně, na největším světovém veletrhu nábytku…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.