Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Profil

Made in Evita

Všichni byste si měli začít zvykat, že už brzo tady nebude žádný prezident, ale prezidentka – vzkázala na svém nedávném mítinku celému světu Cristina Fernándezová Kirchnerová.

2007-1560-mobr-1334-12.gif
2007–1560-mobr-1334–12.gif • Autor: Respekt

2007-1560-vobr-1334-12.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Všichni byste si měli začít zvykat, že už brzo tady nebude žádný prezident, ale prezidentka – vzkázala na svém nedávném mítinku celému světu Cristina Fernándezová Kirchnerová. A tisíce nadšených Argentinců jí v Buenos Aires odpověděly skandováním, za něž by se nemusel stydět žádný hiphoper z Bronxu.

Možná přijde i paní Tučňáková

V osobnosti Cristiny, jak své elegantní první dámě Argentinci říkají, se spojuje mnoho věcí dohromady. Nejenže je vzdělaná a zkušená politička. Má také šarm a za sebou vlastní, trpělivě budovanou politickou kariéru v argentinském parlamentu a senátu. „Když nebude prezidentem Tučňák, možná ho zastoupí ,paní Tučňáková‘,“ odmítal až do letošního července současný argentinský prezident Néstor Kirchner jasnou odpověď na dotazy médií, zda jeho žena bude, či nebude kandidovat na uvolněné křeslo hlavy státu. Byla to ale docela srozumitelná metafora. Argentinci milující přezdívky totiž Kirchnera kdysi překřtili na „tučňáka“; trochu tak totiž vypadá, ale také stejně jako mnoho kolonií tučňáků pochází z chladné patagonské provincie Santa Cruz.

Oba dnešní prezidentští „tučňáci“ se poznali už na univerzitě v La Platě, kde studovali právnickou fakultu. Cristina Fernándezová tehdy nosila hodně krátké minisukně, vysoké boty a téměř stejný účes jako dnes. Spolu s Néstorem vyznávali ideály „perónismu“,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
200734-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte