Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Milý pane Ivo Lejsku, jako ředitel 4. základní školy v Chebu jste 21. 9. uvedl pro deník MF Dnes: „Snažíme se mít na všech vedoucích postech ve škole muže.
Problémy utečenců ilustruje tento divadelní projekt.
Výběr z televizních programů pro tento týden.
To nejlepší z výstav pro tento týden.
Ty nejlepší knihy pro tento týden.
Výpravná encyklopedie Vesmír vznikla jako srozumitelná příručka pro zájemce o základní tajemství vesmíru.
Současné plodné stavební dění v rakouské metropoli vyvolává otázku, zda by se neměla Praha opět inspirovat u někdejšího architektonického rivala z časů rakousko-uherské monarchie.
Pro skutečné mistry současného světového divadla je jen žalostně málo příležitostí, jak u nás představit svá výtečná díla.
Čtenáři mají rádi své jisté. I proto bývají nejúspěšnější ti spisovatelé, kteří své vidění světa a jeho literární stylizaci příliš neobměňují.
Pět let po kontroverzním Vyhnání z ráje se věčně umanutá rebelka české režie vrací na plátna kin s dalším hraným celovečerním filmem. Jeho název klame tělem.
Čechov a Ibsen v současném kabátě, ale stále věrní divadelní tradici.
Do Ostravy se divadelní režisér Radovan Lipus přistěhoval před patnácti lety. Tehdy město vnímal coby „neskutečnou, nesrozumitelnou scénu zabydlenou tisícovkami aktérů, scénografii k nejrůznějším žánrům od antické tragédie přes vaudeville až k filmovému hororu“.
V posledních desetiletích zaznívá v soukromých debatách vedených na Středním východě stále častěji přesvědčení, že USA a Západ vůbec se sice verbálně zasazují o demokracii a občanské svobody, avšak fakticky podporují místní zkorumpované a tyranské vlády.
Ten, kdo na webu narazí na „Spolkovou centrálu pro politické vzdělávání“ (Bundeszentrale für politische Bildung, BPB), se možná trochu ulekne.
Když se to narodilo, bylo to takové malé nic. Doktorand z newyorské New School for Social Research Alfredo Perez v lednu 2003 spustil svou anglicky psanou stránku Political Theory Daily Review.
Z přítmí vědeckých laboratoří občas vypluje na světlo skandál obrovských rozměrů.
Donedávna byl označován za nejúspěšnějšího premiéra moderní thajské historie. Na své cestě za mocí si však nadělal až příliš mnoho nepřátel. To lze říci na adresu Tchaksina Šinavatry, v úterý sesazeného armádním pučem.
Bulharsko se propracovalo do Evropské unie pomalu, ale jistě.
Ta země vyvolává dojem nejbizarnějšího nováčka EU. Vždy šla svou vlastní, trochu podivnou cestou a i teď se nabízí postkomunistické Evropě coby jakési vypouklé zrcadlo.
Budou pokračovat reformy v režii lidovců? Nebo se vrátí „stará dobrá velká koalice“? Právě o tom rozhodnou nedělní rakouské volby.
Maďarsko zažilo šok. Pondělní demonstrace před parlamentem v centru Budapešti přerostla v útok na budovu veřejnoprávní televize na vedlejším náměstí.
Zatímco hitem tehdejší módní sezony nadcházejícího podzimu se stala podle dobových zpráv barva stepi, jinak byl 39. týden roku 2001 všeobecně v zajetí úplně jiného problému: válka Západu s afghánským Tálibánem byla na spadnutí.
Podle historika a redaktora LN Petra Zídka (Scházejí nám rebelové, Respekt č. 37/06) by historici, kteří v 50. letech psali brožurky o amerických imperialistech, neměli nyní ovlivňovat způsob, jakým je u nás období komunismu zkoumáno.
Následující řádky přinášejí ukázku z internetové čtenářské debaty nad článkem „Hrátky s rozpočtem“, který jsme publikovali v minulém čísle.
Maďarské nepokoje potvrdily obavu: ve východní Evropě se věci vážným způsobem hatí.
Americký soud, na který se obrátilo 20 tisíc uživatelů nebo pozůstalých po uživatelích léku proti bolesti Vioxx firmy Merck, vzkázal minulý týden stěžovatelům bez amerického občanství, ať se obrátí na domácí soudy. Pro zhruba čtyřicítku českých poškozených to znamená jediné. Dostanou zlomek odškodného, které by vysoudili v USA.
Ještě nedávno budil vášně snad každého Čecha, hovořilo se o něm jako o největším problému česko-rakouských vztahů, sepisovaly se petice, občanští aktivisté na něj šplhali s fosforovými transparenty.
Měli dostat velké peníze a práci hned za plotem,
ale řekli, že mají raději slunečnice – a sousedy.
Zrovna v této vzrušené době vyhrál týdeník Respekt důležitou bitvu dlouhé a otravné války.
Všední dny mého života se již třetím rokem nesou ve znamení studia architektury na Stavební fakultě ČVUT v Praze.
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš byl pověřen česjiz vládou, aby do roku 2009 vdechnl nový život památníku na Vítkově. Přitom tady – přísně vzato – není nic, co by bylo možné oživovat.
Ten obrázek si mohou vybavit jen hodně bělovlasí pamětníci: německá marína jede do boje.
Vláda se pustila do reformy tajných služeb. Zatím nepřesvědčivě, trochu zmateně, ale je dobře, že citlivé téma otevřela.
„Revoluce 2006“ rychle utichá. To však neznamená, že se nemůže opakovat, daleko rozsáhlejší a nebezpečnější.
Že je můj dědeček známý herec, mi došlo až ve chvíli, kdy mi při záběru na hořícího Jana Husa s nadšením říkali: to je tvůj děda.
V úterý vystaví Evropská komise Bulharsku a Rumunsku hodnotící zprávu, která rozhodne, zda obě balkánské země přistoupí k Evropské unii už za tři měsíce, nebo až v lednu 2008 a jak takové členství vlastně bude vypadat.