Následující řádky přinášejí ukázku z internetové čtenářské debaty nad článkem „Hrátky s rozpočtem“, který jsme publikovali v minulém čísle. Komentovali jsme v něm fakt, že čeští politici odsunuli přijetí eura na neurčito – a tím se pro ně zase po letech otevřela možnost sepisovat rozpočtové výdaje zcela volně, bez obav z porušení evropských omezujících předpisů.

Ukaž vlídnou tvář

Naši vrcholní politici jsou mistři světa v populismu. Jedněch šibalů jsme se na krátký čas zbavili a ti, kteří se tvářili jako andělé spásy, brnkají na populistické strunky místo nich. Ministr Tlustý nedávno v televizním duelu znectil svého předchůdce, ale zdá se, že to udělal jen proto, aby národu ukázal viníka, díky němuž se bez astronomického schodku rozpočtu v příštím roce opět neobejdeme. V takové sumě se pár miliard na mírně nadstandardní zvýšení důchodů ztratí a pravicová vláda ukáže lidu před volbami svou vlídnou tvář. Dopad oddálení přijetí eura bude citelnější než oddálení vstupu do schengenského prostoru. A ještě daleko závažnější jsou důsledky toho, čím je odsun přijetí eura způsobován. Pokud razantně nenastartujeme ekonomiku a neprovedeme nezbytné reformy, udusíme se ve vlastních dluzích.

O mně je známo, že jsem všude byl a všechno znám, takže nikoho nepřekvapí, že mám v kapse geniální řešení, které narovná pokřivený sociální systém a deformovanou daňovou soustavu…

200639-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200639-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte