Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Co bude v zákonu o mejdanech

Ministr vnitra oznámil, že po zkušenostech z CzechTeku přinese do dvou týdnů nový zákon o svobodě shromažďování. Jak bude nová norma vypadat? A jakou má šanci na přijetí?

Ministr vnitra oznámil, že po zkušenostech z CzechTeku přinese do dvou týdnů nový zákon o svobodě shromažďování. Jak bude nová norma vypadat? A jakou má šanci na přijetí?

„Nový zákon by měl obecně řešit velké shromažďování lidí,“ říká Bublanův náměstek pro legislativu Václav Henych, „při jeho tvorbě se inspirujeme francouzským modelem.“ Henych je přesvědčen, že chystaná norma „prospěje všem“. Starostům obcí má dát možnost jasně se postavit k sešlostem typu CzechTek, na technaře by přitom neměl být příliš tvrdý, aby šly jejich akce vůbec uskutečnit. „Chceme nastavit rámcová pravidla pro organizátory, ale konkrétnější už nebudu,“ říká Henych. Ministr se totiž vrací toto pondělí z dovolené a náměstek nechce, aby se detaily dozvěděl z médií. Z pohledu na francouzskou předlohou nicméně vyplývá, že tamní pořadatelé musí žádat povolení od místních úřadů, a to minimálně třicet dní předem. Pokud tak neučiní a akci přesto provedou, vystavují se nebezpečí zabavení hudební aparatury. Francouzskou inspirací dělá vnitro radost sedmadvaceti starostům z Tachovska, kteří minulý týden s peticí volající po legislativních změnách přijeli za premiérem Jiřím Paroubkem.

Jaké změny a jakých zákonů, to starostové nevědí přesně, vědí ale, že chtějí mít vliv na to, které akce se budou na území jejich obcí konat. „Nyní můžeme jen upozornit policii,“ říká jeden ze signatářů Emil Janča (KSČM), starosta Kladrub. &„…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte