Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Země nedotknutelných ptačích hnízd

Něco takového Štěpán Zvěřina ještě nezažil. Stejně jako bezpočtukrát od začátku devadesátých let, kdy začal podnikat se stavební firmou, se letos na jaře připravoval na další zakázku. Tentokrát měl se svými lidmi zateplovat jeden z paneláků na kraji Brna. Několik dní před začátkem se ale pětimilionová akce znenadání zastavila. Důvodem bylo několik ptačích hnízd, která visela přilepená na balkonech. Vždycky se prostě nějak shodila na zem, tentokrát ale místní lidé vznesli nečekanou námitku – hnízda s čerstvě vylíhnutými jiřičkami by se shazovat neměla. Příběh, který následuje, je ukázkou toho, že v životě vždycky nemusí vyhrávat jen ten silnější.

„Někdy v půlce června zazvonil zvonek a za našimi dveřmi stáli lidé z vedení bytového družstva,“ vzpomíná jedna z obyvatelek brněnského paneláku Irena Vaverková. Bude se zateplovat, znělo připomenutí dlouho očekávané akce. Měla vyklidit balkon a shodit ptačí hnízdo, které viselo přilepené u jednoho z rezatých nosníků balkonu. „Jiřičky se tu uhnízdily před devíti lety a od té doby přilétají každé jaro a máme z nich radost. Chytají hmyz a hezky se na ně kouká,“ vypráví paní Irena a letmý pohled na malé, štěbetající letce křižující podél fádní panelákové stěny jí dává za pravdu. Bylo jasné, že stavební akce přichází v nevhodnou dobu.“ V hnízdě se zrovna vylíhly mladé a my jsme řekli, že to udělat nemůžeme, ať si je shodí sami.“

Jenže k tomu se ani nikdo z družstva neodhodlal. V tu…

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2144
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte