Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Televize

mobrazek_1345.gif
mobrazek_1345.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1345.jpeg
vobrazek_1345.jpeg • Autor: Respekt

Orangutani jsou po šimpanzech nejbližšími příbuznými člověka. Jejich život ve volné přírodě v donedávna nepřístupných deštných pralesech je s pokračující těžbou vzácných stromů více a více ohrožený. Zachycuje to mimo jiné výjimečný francouzský dokument Burité Galdikasová – život s orangutany (ČT 2, 29. 7. od 20.00). Kanadská antropoložka s litevskými kořeny Burité Galdikasová se věnuje ochraně orangutanů na indonéském ostrově Kalimantan (známější jako Borneo) již přes třicet let. Obětovala jim takřka celý svůj život a dokázala s pomocí indonéské vlády zřídit středisko pro pomoc těmto lidoopům a dokonce Indonésany přesvědčila, aby pro orangutany nechali 76 000 hektarů pralesa jako zvláštní rezervaci.

•••

Film Mulholland Drive amerického režiséra a scenáristy Davida Lynche byl původně zamýšlen jako první díl stejnojmenného seriálu. Z toho ovšem nakonec sešlo a Lynch materiál použil pro celovečerní film. Mulholland Drive je zneklidňující snímek, kterým po přímočarém Příběhu Alvina Strighta Lynch znovu dostál pověsti jednoho z nejtajemnějších režisérů současnosti. Podobně jako jeho nejslavnější opus Twin Peaks i Mulholland Drive míchá sen se skutečností, je zároveň thrillerem, surreálnou mozaikou plnou symbolů. Film vysílá ČT 2 ve čtvrtek 29. 7. od 21.50.

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte