Washingtonský infarkt sice ministru Janu Kavanovi v květnu znemožnil setkání s jeho americkým kolegou Colinem Powellem, utajenou obchodní schůzku o čtyři dny později mu však nepřekazil. Osmnáctého května se v budově UN Plaza na břehu East River v New Yorku sešli tři muži: ministr zahraničí Kavan, vysoký manažer největší americké pojišťovny Prudential Financial Bernard Winograd a český mediální boss Vladimír Železný. To pochopitelně vyvolává otázky. Proč zdravotně indisponovaný ministr rokuje během své pracovní cesty s dvěma soukromníky, z nichž navíc ten český je doma aktuálně ohrožen dvanácti lety kriminálu za celní podvody a poškozování věřitele, a Česko je kvůli jeho aktivitám zataženo do mezinárodní arbitráže za miliardy korun?

Dvojblok Prima-Nova

Pro odpověď je třeba vrátit se do nedávné minulosti. Právě před rokem začala v Praze vysílat soukromá stanice TV 3, jejímž většinovým vlastníkem je pojišťovna Prudential. (K malým akcionářům patřil i majitel Respektu Karel Schwarzenberg.)Šéfové nové televize se netajili ambicemi vybudovat postupně třetí celoplošnou komerční stanici - a to postupným rozšiřováním vysílacích frekvencí. Jenže brzy se ukázalo, že obstát v železných pravidlech zdejšího mediálního podnikání nebude snadné. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž dlouhé měsíce odmítala přidělit TV 3 jedinou volnou vlnku – prý jsou blokované kvůli budoucí digitalizaci. Naděje na brzký „zásah“ milionů diváků se odsouvaly na…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte