Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Diskuse

Peroutkovy karikatury

Zachvátí-li tě, zahyneš! Kdo? Přece mezinárodní kapitál. V polemice nadepsané Kdyby to viděl Peroutka (Respekt 15/2001) bubnuje Jaroslav Kmenta na poplach: českému tisku hrozí komercializace! Kvalitu českých médií ohrožuje podle něho bezhlavá honba za ziskem. Zmítají se v těžké krizi co do kvality a profesionality. Není důvod k nadějím, že by jejich majitelům mohlo jít o něco jiného než o peníze. Pletou si média s továrnami na peníze. Prosazuje se trend udělat z deníků masový produkt, který si má získat čtenáře bombastickými titulky a společenskými tématy typu „jak se žije manželkám podnikatelů“. Z novin se stává směsice povrchního zpravodajství, agenturních textů a společenských témat. Kvalitní redaktoři odcházejí a oslabené redakce se stávají snadnou kořistí profesionálně vyškolených pracovníků vlivových agentur. Tento systém pak pohltí i další oddělení redakcí a přemění je na přežvykovače toho, co jim do redakce kdo přinese.

Bloudění ve spirále

Před kritikou pana Kmenty jsou si všechna mediální zvířata rovna, ale některá jsou si rovnější: zvlášť mu jde o Lidové noviny a zejména o Mladou frontu Dnes, v jejímž případě prý nyní padla poslední bašta, kde se dosud dařilo nadřazovat kvalitu zpravodajství kvantitě příjmů z inzerce. Myšlenky pana Kmenty o bezhlavé honbě za ziskem, která nás odvrací od duchovní dimenze, prozrazují inspiraci rovnou u zřídla českého dalajlamismu.…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte