Sobota 21. dubna. Krátce před desátou hodinou se do velkého sálu pražského Žofína loudají známé i méně proslavené tváře ODS, aby oslavily první desetiletí své strany. Minulost reprezentují vedle někdejšího ministra financí Ivana Kočárníka i vysloužilí pražští primátoři Milan Kondr a Jan Koukal. Každý host obdrží výroční kroniku ODS a knihu o liberalismu. Úspěšná je i publikace o spolupráci ministra zahraničí Jana Kavana s StB, která se prodává v předsálí.

Klausovy hodiny

Těsně po desáté se zaplňují křesla za předsednickým stolem, který je vystaven před zlatou oponou a pokryt purpurovou látkou. Proslovem zahájí předseda Václav Klaus. Zdůrazňuje, že díky ODS „bylo klíčové období prvních polistopadových let v naší zemi zvládnuto rychleji, klidněji a hlavně lépe než v řadě jiných zemí“. Předseda je spokojen i s opoziční smlouvou: „Bez přehánění je možné říci, že náš vstup do NATO, naše nelehké přibližování k EU, ale i oživení našeho hospodářství jsou výsledkem tohoto poměrně odvážného kroku.“ Na místopředsedovi Langerovi je vidět, že se mu slova předsedy líbí. Dává to najevo zřetelným pokyvováním a úsměvem. Klaus je vstřícný k ostatním stranám, nejvíce kritiky si zasluhují zdejší málo objektivní média: „Vymezovat se proti ODS se stalo módou.“ Klaus je přerušen potleskem, když slibuje, že v příštích volbách „My zvítězíme“. Místopředsedkyně Libuše Benešová potom vypočítává, kolik hodin strávil Klaus na stranických schůzích. Při vyslovení čísla dva a…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2089

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte