Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Brno a Jihlava: Pod znamením kříže

Brno se konečně dočká svého kraje, je ale o hodně menší než území, jehož se cítí být centrem. Zhruba stejně velké území bude spravovat zastupitelstvo v Jihlavě, poslední z měst, které se dostalo do seznamu krajských. Oba kraje se stanou místem souboje konzervativních sil, což je patrné zvláště v okolí Brna, kde znalci nejvíce věří čtyřkoalici s tradičně silnými lidovci a komunistům. Na Jihlavsku bude „klidná síla“ čelit spíše sociálním demokratům, bude to ale jen boj o hlasy, protože na radnicích na celém jihu Moravy obě strany vzorně spolupracují.

Brno: Na všechno budou peníze

Brněnská kulturní komunita a silná zemědělská lobby určuje charakter kraje, kde jinak najdeme především nejhustší síť supermarketů v republice, krachující průmysl symbolizovaný brněnským Zetorem a průměrnou nezaměstnanost. Do boje o hejtmanské křeslo potáhnou na Brněnsku lidovci i komunisté ze svých tradičních pevností: Kasalovi lidé z vinařských vesnic jižně od Brna, grebeníčkovci z hornického Hodonína a Rosic. Lídrem čtyřkoalice je Stanislav Juránek (44) z KDU-ČSL. S pýchou připomíná svou rodinu se třemi dětmi, do politiky se prý ale nepouští, aby propagoval křesťanské myšlenky: „Jde mi hlavně o to, abych prosadil tradiční, konzervativní postoj.“ Absolvent lesnické fakulty a starosta městské části Brno-Židenice slibuje, že v Brněnském kraji sjednotí roztříštěný dopravní systém: "Dálnicí propojíme sever s jihem, Krakov s Vídní. Také železnice čeká na rekonstrukci, aby…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte