Pro živnostníky je to dobrá zpráva: minulý měsíc sem z Evropy dorazila více než miliarda korun na podporu drobného podnikání. Přesně jde o padesát milionů eur. Od Evropské investiční banky je na nízký úrok dostala Česká obchodní banka s tím, že suma bude sloužit k výhodným úvěrům pro malé a střední podnikatele. Navíc v červnu by měla evropská dotační komise přiklepnout českému fondu Phare 85 milionů eur, ze kterých mohou drobní a střední podnikatelé čerpat dotace. Prostřednictvím tohoto fondu poslala EU od roku 1990 do České republiky bezmála tři čtvrtě miliardy eur. Čtvrtinu z této částky spolkla podpora drobných podnikatelů, kterých je tady přibližně 736 tisíc.

Radost vidět štiky

„Evropská investiční banka (EIB) se rozhodla půjčit peníze za výhodnějších podmínek, pokud budou použity na úvěry malým a středním ponikatelům. Oslovili nás a my jsme přijali,“ vysvětluje transfer 50 milionů eur do trezorů České obchodní banky (ČSOB) její mluvčí Jan Stolár. „Je to v souladu s naší politikou, která se právě na malé a střední podnikatele zaměřuje. Jsou pro nás významnými klienty. Úvěr pro ně činí 16 procent z celkového objemu půjček. Teď jich můžeme uspokojit ještě víc.“ Nové peníze půjčené u Evropské investiční banky jsou už nyní dostupné všem podnikatelům jako klasický úvěr. Pokud ČSOB úspěšně celou sumu rozdělí vhodným zájemcům, bude si moci od Evropské investiční půjčit za výhodných podmínek dalších 50 milionů. Kromě výhodných úvěrů pomáhá EU…

v23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte