Před rokem ohlásila studentka druhého ročníku Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Dagmar Fryšáková policii, že ji ve škole sexuálně obtěžoval odborný asistent Jaroslav Švrček. Jde o vůbec první případ, kdy byl v České republice někdo obviněn ze sexuálního obtěžování. Po roce výslechů, návštěv psychiatra a soudních jednání soud shledal doktora Švrčka vinným a odsoudil ho podmíněně na osm měsíců s odkladem na rok a půl. Odsouzený pedagog se odvolal, odvolací soud rozsudek potvrdil. Pro mladou ženu tím ovšem nepříjemnosti neskončily, naopak začaly. Učitel na fakultě zůstal a studentka má strach, že se ji jeho kolegové možná pokusí ze školy pod nějakou záminkou vyhodit. Na radu svého právníka odmítá k případu cokoli říct. Jen přiznává, že kdyby věděla, co ji čeká, nechala by si celou záležitost pro sebe.

Vydíraná svůdkyně

Když k incidentu došlo, měla Dagmar Fryšáková pár týdnů před svatbou. Pomáhala odbornému asistentovi doktoru Švrčkovi a sekretářce s přípravou přijímacích zkoušek. Pak zašla s pedagogem do skladu učebnic, protože se nabídl, že jí najde a půjčí podklady k ročníkové práci. Tam se asistent na dívku vrhl a nutil ji k intimnostem. Přitom jí spermatem potřísnil sukni. Vyděšená studentka utekla domů a na naléhání snoubence a jeho rodičů prozradila, co se stalo. Rodina ji přemluvila, aby ohlásila celou věc ještě ten den policii. Pár hodin poté byl doktor Švrček zadržen a obviněn z omezování osobní svobody.Pedagogova…

36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte