Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Jak rozporcovat miliardu

Občané Slaného poprvé poznali, jak se vyplatí, když je předseda rozpočtového výboru sněmovny místním rodákem. Při druhém čtení státního rozpočtu na letošní rok se poslanci Vlastimilu Tlustému (ODS) podařilo celkem snadno vybojovat dvě drobné dotace: 5 milionů korun pro rekonstrukci městského divadla a dalších 5 milionů na opravu slánského gymnázia. „V našem divadle je havárie elektroinstalace,“ říká s omluvným úsměvem Tlustý.

To za Wagnera…

Druhé čtení rozpočtu dává poslancům skvělou šanci, aby vyškrtali jeho sporné položky a případně místo nich vznesli návrhy na nové výdaje. Zatím každý dosavadní ministr financí se musel smířit s tím, že v této fázi boje o rozpočet je nutné nechat poslancům napospas nejméně jednu miliardu korun, aby si tím zajistil pozdější bezproblémové schválení. Letošek nebyl výjimkou. Minulý čtvrtek klíčový výbor sněmovny - rozpočtový - doporučil sněmovně rozpočet schválit (plénum udělá definitivní tečku za druhým čtením toto úterý), ovšem provedl přesuny asi za dvě miliardy. „Řeknu vám, že letos to bylo docela mírné,“ míní bývalý ministr financí a nynější člen tohoto výboru Ivan Pilip (US). "Poslanci rozpočtového výboru se během jednání o rozpočtu tradičně považují za jakousi parlamentní šlechtu a gentlemansky se mezi sebou dohodnou o vyřešení problémů ve svých volebních krajích. Třeba bývalí poslanci Pěnička nebo Wagner při svých doplňkových návrzích obvykle nešli pod sto milionů."Nejvíce návrhů prosadil rozpočtový…

v03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte