„Nebudeme-li pilně studovati, budou z nás sociální demokrati!“ hlásá pod karikaturou Miloše Zemana předvolební plakát Mladých konzervativců. Členové tohoto spolku se už sedm let snaží „podporovat ideje konzervatismu a pravicového politického myšlení vůbec“. Svůj cíl naplňují na stránkách svého měsíčníku Pravý úhel a na občanských přednáškách. Jednou z posledních akcí byla Maturita politiků ODS, která i díky účasti Václava Klause naplnila celý sál. Na druhé straně politického spektra stojí také mládež - sociálnědemokratická. Ta ve svém občasníku Ventil horovala před volbami pro konec vlády pravičáků, kteří nastolili v zemi „chaos a rozklad hospodářství a mezilidských vztahů“. Mladíci a mladice v obou spolcích prožívali volební boj stejně vášnivě jako o něco starší kolegové v partajích. S politickými špičkami je spojuje ještě jeden fakt: jak konzervativci, tak sociálové se považují za vítěze povolebních dohovorů.

Teplíkovy rudé zvony

V malé místnůstce na Praze 5 našly přechodně útočiště konzervativní myšlenky, přesněji Mladí konzervativci. Po podlaze kanceláře jsou rozložené plakáty s nápisem „Děkujeme, že stojíte vpravo“, v rohu je opřen bílý transparent s logem spolku - svatým Václavem stojícím na podstavci z písmen MK. Pootevřená skříň je plná knih v čele s Dějinami diplomacie a starých čísel spolkového časopisu Pravý úhel. Sdružení funguje od roku 1991 a čítá přibližně tři sta členů toužících "prosazovat pravicovou politiku bez ohledu na…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2156

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte