Soukromý zemědělec Josef Šoltys byl mezi svými rodáky z Těškova na Rokycansku znám především pro svůj nepříliš rozumný zvyk: pokaždé, když v místní hospodě přebral, zamířil do svého auta, odjel někam za vesnici k lesu a domů se vracel střízlivý až druhý den ráno. Rizika tak bezohledného automobilismu jsou nepochybná - ve svém „pojízdném hotelu“ mohl opilý jezdec kdykoli zabít buď sebe, nebo v horším případě někoho jiného. Smrt taky nakonec přišla, ale jinak, než si kdokoli z Těškovských představoval. Loni v listopadu narazil Šoltys během návratu z hostince na silniční kontrolu. O jejím průběhu máme dnes zprávy jen z jedné strany, faktem ale je, že pro řidiče dopadla tragicky: dva mladí policisté ho zkontrolovali tak důkladně, že o několik hodin později na následky vážných vnitřních zranění zemřel.

Facky v sebeobraně

Jaroslav Šoltys byl jedním ze tří lidí, které policie v loňském „divokém“ roce zabila při silničních kontrolách. Šoltysovu smrt má na svědomí dvojice Jaroslav Kraft (28) a Zdeněk Pihýr (24). Osudné chvíle popisují oba muži už rok stále stejně: těsně po půlnoci 27.listopadu 1994 uviděli za obcí Těškov podezřele se loudající auto. Řidič si vůbec nevšímal jejich pokynu „stop“ a po chvíli odbočil na polní cestu. Dojel k hrázi blízkého rybníka, zamkl se uvnitř vozu a nechal muže zákona ve tmě a hustém dešti bezvýsledně klepat na postranní okénka. Po čtyřiceti minutách prý náhle vyskočil z auta a napadl Zdeňka Pihýra. Policisté mu podle…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte