Východní Evropa váhá

The Economist o postkomunistické Evropě a Československu

Stěžejním tématem předposledního čísla britského týdeníku The Economist (16.- 22.května) je reforma ve státech střední Evropy. Hlavním bodem a zároveň pointou je kupónová privatizace v Československu. The Economist tomuto tématu věnuje hned tři vzájemně provázané články v čísle: úvodník „Eastern Europe hesitates“ (Východní Evropa váhá) a dvě analýzy „Crossing the East-West chasm“ (Jak překročit propast mezi Východem a Západem) a „Going for broke - Czechoslovakia's bold privatization“ (Vsadit na jednu kartu - Československo statečně privatizuje). The Economist je jedním z nejčtenějších týdeníků na světě. Je prestižním a seriózním listem, který pozorně sledují politici, teoretičtí ekonomové, obchodníci a investoři. Zmíněné analýzy, které jsou spjaty jednou hlavní myšlenkou, jsou tedy pro Československo více než důležité.

Hlavou napřed a po zádech

Čtenáře časopisu jistě zarazilo, když na obálce uviděl sportovní momentku. Ta znázorňuje olympijského vítěze ve skoku do výšky z roku 1968 Dicka Fosburyho právě v okamžiku vítězného skoku. Dick Fosbury tehdy získal zlatou medaili, světový rekord a užaslým divákům předvedl zcela nový styl: překonal laťku flopem - hlavou napřed a po zádech. Od té doby bylo ve skoku do výšky všechno jinak. Od Dicka Fosburyho by se měly podle úvodníku v The Economist poučit všechny východoevropské země. Československo to již zkouší - začíná…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte