Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Kandidáti života a smrti

V pátek 21.září vyšel v Severočeském deníku článek zabývající se tzv.obchodem s Kurdy a jejich vykořisťováním během dlouhé a strastiplné cesty do emigrace. Text se jen hemží formulacemi typu "z neověřených pramenů jsem se dozvěděl", "sledovat dál cestu Kurdů je nad naše síly..." atd.

V pátek 21.září vyšel v Severočeském deníku článek zabývající se tzv.obchodem s Kurdy a jejich vykořisťováním během dlouhé a strastiplné cesty do emigrace. Text se jen hemží formulacemi typu „z neověřených pramenů jsem se dozvěděl“, „sledovat dál cestu Kurdů je nad naše síly…“ atd. Přesto je zde se vzácnou sebejistotou uvedeno jméno člověka, který údajně onen „organizovaný obchod“ s lidmi řídí: podle SD to má být jakýsi Simon, muž kurdské národnosti hledaný Interpolem. Autor článku má za to, že Kurdové jsou v Německu zabíjeni a končí v bankách s lidskými orgány k transplantacím. To je jistě závažné odhalení. Podívejme se však, co z celé konstrukce zbyde, prozkoumáme-li „teplické ústředí organizovaného zločinu“ zblízka - a střízlivě.

Tranzit Kurdů je bezpochyby organizován a emigranti musí za svůj ilegální přechod na Západ platit, v tom má Severočeský deník pravdu. Na tomto faktu však není nic zarážejícího: vzpomeňme jen, jakým způsobem prováděl v minulosti obchod s lidmi například Čedok a kolik čs.občanů obětovalo během normalizace všechny své úspory za šanci útěku ze země. Jinou věcí už je pružná reakce našich veksláků a různých zprostředkovatelů, kteří běžencům za své „služby“ účtují částky přímo astronomické. To je čistý hyenismus, využívající situace - Kurdové u nás uvízli v půli cesty, a chtějí-li se dostat na místo určení, nemají na vybranou.

Shromaždiště budoucích exulantů je v Istanbulu, kde si kurdští občané opatřují od překupníků falešné turecké…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte