Mladá fronta 2. srpna a Svobodné slovo 22. srpna se v článcích „Jde o listovní tajemství“ a „Opět policejní ucho?“ odvážně pustily do ochrany lidských práv. Jde o návštěvu „pánů od Bezpečnosti, kteří se pokoušeli vymáhat vstup do místnosti pošty v Olomouci 2, v nichž bývalá StB kontrolovala nejenom listovní zásilky občanů“. Oba deníky varují před opětovným zneužíváním odposlouchávacího zařízení na telefony a vůbec… Oba články vyznívají tak, že redaktorům šlo spíš o „trhák“ než o pravdu.

„Pánové“ se vstupu vehementně domáhat nemuseli, protože místnosti vlastní dlouhá léta FMV. A celá ta dlouhá léta to nikomu nevadilo, ani odborům na poště, ani novinám, které nyní tak hlasitě protestovaly. V současnosti přešla veškerá zpravodajská technika do působnosti Ůřadu na ochranu ústavy a demokracie, který nemá žádnou výkonnou pravomoc. Čili nemůže někoho sám o sobě odposlouchávat, potom si ho pozvat na výslech a přitlačit ke zdi. Navíc pracuje víceméně na zakázku prezidenta, parlamentu anebo Federální kriminální ústředny. A teprve tyto orgány mohou s informacemi pracovat - tudíž je i zneužívat. Povolení k použití zpravodajské techniky může dát pouze prokurátor. Jiří Doležal ze Svobodného slova má pravdu v tom, že interní předpisy FMV o archivování a evidenci odposlechů nejsou ještě bez vady. Ovšem odbor nasazení zpravodajské techniky má dnes pozastavenou činnost a nepracuje. Na rozdíl od mezinárodního zločinu, který funguje (pašování drog a starožitností), a ilegální…

v25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte