Těm obyvatelům Prahy, kterým záleží na osudu jejich města, dozajista neuniklo, že v posledních třech týdnech se konají demonstrace před NVP proti pokračující devastaci Prahy, resp. demolicím některých jejích částí. Prozatímním výsledkem těchto demonstrací byla diskuse, která se konala z podnětu náměstka primátora ing.arch.Zdeňka Rajniše. Ze strany veřejnosti se jednání zúčastnili jak odborníci - architekti sdružení v různých skupinách (Zlatí orli, Obecní dům), tak i laici, kteří jsou v těchto otázkách částečně vycvičeni pokračujícím bojem za záchranu města.

Na bojiště s plnou polní

Náměstek Rajniš si přizval za svou stranu k jednání suitu poměrně těžkého kalibru: hlavního architekta města Prahy ing.arch.Obersteina, ředitele podniku Výstavba hl.m.Prahy - výstavba sídlišť ing.Hanzala, náměstka ředitele Hanzala pana Kapitána a vedoucího sektoru na Útvaru hl.architekta ing.Havrdu. Diskusi si ke konci přišel poslechnout i primátor Kořán. Bohužel ani tak silně zastoupené vedení města nedokázalo dostatečně jasně a srozumitelně vysvětlit své záměry a koncepci dalšího rozvoje Prahy. Nutno podotknout, že kdyby existovala včasná a přesná informovanost o plánech, které se kují na NVP, dalo by se zamezit nejen podobným jednáním (toto tříapůlhodinové bylo dost vyčerpávající), ale i demonstracím, jejichž tlak trochu nelibě nese primátor Kořán (jak si v závěru posteskl). Na začátku totiž náměstek Rajniš napadl redaktorku Respektu za to, že Respekt neuveřejnil jeho článek…

v20.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 14 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v20.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 14 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte