Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost

Zdraví dcery Andreje Babiše už znalec přezkoumal

Předposlední překážka ve vyšetřování dotací Čapího hnízda padla

Andrej Babiš
Autor: ČTK

Vyšetřování případu farmy Čapí hnízdo, na jejíž stavbu šlo podle obvinění neoprávněně 50 milionů z evropských dotací, už se zadrhává jen na posledním obviněném, synovi premiéra Andreji Babišovi mladším. Obviněná dcera premiéra Babiše Adriana Bobeková, o níž její otec před dvěma dny prohlásil, že trpí bipolární poruchou, a která potvrzení o svém zdravotním stavu v minulosti předložila policii, se trestnímu řízení nevyhýbá a neobstruuje ho.

Policie v reakci na sdělení o duševní nemoci, které by mohlo bránit účasti v trestním řízení, požadovala přezkoumání jejího stavu nezávislým znalcem. Obava, že bude Bobeková zdržovat vyšetřování a nebude chtít se znalcem spolupracovat, padla. Podle zdrojů Respektu se v nedávné době podařilo její zdravotní stav přezkoumat. Jaký je výsledek zkoumání nezávislého znalce v oboru zdravotnictví, není známo - ale je pravděpodobné, že Adrianě Bobekové nebrání účastnit se řízení. Vyšetřování běží dál a její stíhání nebylo pozastaveno.

V případě jejího bratra Andreje Babiše mladšího, který momentálně pobývá s matkou ve Švýcarsku, kde ho natočili reportéři televize Seznam, je situace pro vyšetřovatele komplikovanější. Syn premiéra je švýcarský občan a státní zastupitelství musí požádat o mezinárodní pomoc. To může trvat řadu měsíců a s nejasným výsledkem; není samozřejmostí, že švýcarské orgány povolí znalecké zkoumání jeho zdravotního stavu nebo výslech. Babiš o synovi řekl, že trpí schizofrenií.

Státní tak zastupitelství zvažuje možnost, že „větev“ týkající se Andreje Babiše ml. z případu vyčlení do zvláštního spisu. Tak, aby celou kauzu nebrzdilo zdržení způsobené právě tím, že má jeden obviněný švýcarské občanství a zdržuje se ve Švýcarsku.

Čtěte také: Proč policie nevyslechla Babišova syna

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte