Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Nenechte si ujít

Případ Michálek: Nečas nemá kam ustupovat

Případem Drobil - Michálek definitivně končí doba iluzí

  • Autor: Karel Cudlín
• Autor: Karel Cudlín

Čekal jsem, jaké noviny začnou jako první zpochybňovat Libora Michálka, hlavního svědka z korupční kauzy Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Lidové noviny nezklamaly – převzaly rétoriku ODS a začaly řešit, proč Michálek nešel na policii, když „zdroj blízký policejnímu prezidentovi“ (kdo to proboha je?) říká, že měl. Jistě, absolvent kurzu antikorupčního chování by se asi zachoval vzorněji, jenže to Michálek, stejně jako my všichni ostatní není.

Dnes při debatě Václava Moravce se problém ještě víc rozmýval, zamotával. Jako by se zúžil na otázku, co je horší: jestli to, že ministr vnitra o případu věděl a neposlal Michálka na policii, nebo že premiér se sešel před víkendem s policejním prezidentem a proti všem pravidlům od něj dostal informace z vyšetřovacího spisu.

Obojí je velký průšvih, z dosavadního průběhu mediální diskuse se ale vytrácí podstata věci. A sice že na SFŽP vytvářeli nejbližší spolupracovníci ministra životního prostředí korupční systém, kterým měly proudit peníze na financování ODS.  To je hlavní zjištění celého případu a jako takové by rozhodně nemělo zapadnout.

Zbytek příspěvku Marka Švehly si můžete přečíst na jeho blogu ZDE.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].