Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Glosa

Nechutný Dušek

V Česku se velmi často diskutuje tak, že místo argumentů se debatéři navzájem napadají. Stále ještě. Zvyk je to ubohý, připomínající – s nadsázkou řečeno - inkvizici či rasové nebo třídní čištění, kdy byli lidé pronásledováni za to, co byli a nikoliv za konkrétní skutky.

Přesto bylo vskutku šokující přečíst si v sobotních Lidových novinách názory šéfa Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška. Čekali byste promyšlenou kritiku hospodaření a neprůhledných zakázek? Ostré rýpnutí do provázanosti s byznysem?
Nikoliv. Kritiku šéfa Českých drah postavil Dušek na Žaludově údajné homosexuální orientaci. „Homosexuální Žaluda drží s homosexuálním Slamečkou. A na miniusterstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy,“ řekl Dušek. A ukončil to větou zřejmě myšlenou jako vtip: „Můžu vám říci, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě.“

Fakt, že homofob a ještě hloupý (argumentace tohoto typu se jinak označit nedá) vede odboráře, kteří mimo jiné mají mít v popisů práce nejen boj za režijky, ale také proti diskriminaci všeho druhu, to je ta špatná zpráva.

Ta dobrá přišla hned po té, co LN vyjely z tiskárny. A ta zní, že společnost už podobné výlevy netoleruje. Nejenže odborářskému bossovi hned sdružení gayů poslalo tužku, aby „se nemusel bát ohnout na chodbě“, ale ozvali se i kolegové z odborů, premiér Fischer i lídři politických stran.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].