pondělí 10. 10. 2016

Denní menu

Komentovaný výběr toho nejzajímavějšího ze světových médií od pondělí do soboty.

Měl to být Trumpův konec v přímém přenosu. Po zveřejnění skandální nahrávky plné sexistických výroků šel Donald Trump do nedělní noční televizní debaty jako polomrtvý kandidát, který by mohl mít v listopadu šanci leda v případě, že by ženy v USA znovu přišly o volební právo. Ale skutečně už lze Trumpa odepsat?

Duel – alias nejodpornější debata v dějinách Ameriky – toho ve skutečnosti zas tak moc nerozhodl. Hillary Clinton sice podle prvních reakcí měla navrch a v boji o prezidentský post momentálně vede, ale vyhráno ještě nemá.  “Mrs. Clinton má do Bílého domu pořád mnohem blíž, ale ještě se bude muset pár týdnů snažit,” hodnotí aktuální situaci po druhém televizním duelu BBC.

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=m6VshGZ1_lQ

Nahrávka z roku 2005, kde se Trump v soukromí rozpovídal o svém obscénním chování a myšlení (ke zhlédnutí zde), se přes víkend stala takřka jediným tématem předvolební kampaně. Podle očekávání tak u ní začala i televizní debata, což Hillary Clinton pomohlo vyjít z duelu jako jasný vítěz - i když na přetřes přišla i její e-mailová kauza a Trump zaútočil i na manžela své rivalky, exprezidenta Clintona.

„Moje jsou slova, ale jeho jsou činy,“ řekl a poukazoval na obvinění ze znásilnění či sexuálních návrhů, která byla v minulosti proti Clintonovi vznesena. Trump se sešel s ženami, které tato obvinění vznesly, a pozval je na debatu. Při diskusi tak seděly přímo v sále.

Podle CNN u diváků přesto vyhrála Hillary Clinton u diváků v drtivém poměru 57:34. “Donald Trump už ví, že z něj prezident nebude,” píše v recenzi na noční debatu časopis Atlantic, podle něhož se Trump nechal až příliš vtáhnout do pitvání svých hříchů - což je přesně to, co mezi republikány bude znamenat další ztrátu podpory.

Jenže volby jsou až 8. listopadu a Trump má devět životů, jak stojí v jednom z komentářů na Fox News, kde je názorová stránka po neděli plná příspěvků, podle kterých Trump nevyšel z debaty zase tak bídně. Jak vidno, v televizi si každý našel to, co chtěl, takže uvidíme za měsíc.

Plus jeden bonusový příspěvek o tom, kdo v noci na dnešek komu skákal víc do řeči. Hádejte…

Inzerce
Sledujte Denní menu na Twitteru
@dennimenu

Přihlaste se k newsletteru a žádné Denní menu vám už neunikne

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Snímek, který leckdo považuje za vůbec nejlepší svatební fotku všech dob, zůstává dál záhadou. Vznikl úplnou náhodou, z dronu poletujícího nad mrakodrapy v Hong-Kongu.

Dron vypustili filmaři, aby natočili pár záběrů zapadajícího slunce. “Baterie už byla skoro vybitá, tak jsme stočili objektiv k zemi a navedli dron zpátky dolů,” přibližuje šéf štábu Brandon Li, který fotku v dronu našel, pověsil na Instagram, a týden pak musel všem vysvětlovat, že jde vážně o šťastný a nearanžovaný záběr z terénu.

“Nemám ponětí, co jsou ti dva zač, ale tipuju, že si zkoušejí pózu pro svatební fotku nebo tak něco,” prohlásil Li na fotografickém blogu PetaPixel.com. Zatím čeká, až se snoubenci ozvou - i když je samozřejmě otázka, zda fotka bez tajemství neztratí svoje kouzlo.