0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Denní menu10. 10. 20162 minuty

Hillary Clinton vyhrála i podruhé, ale Trump má devět životů

Donald Trump a Hillary Clinton při první předvolební debatě • Autor: REUTERS

Měl to být Trumpův konec v přímém přenosu. Po zveřejnění skandální nahrávky plné sexistických výroků šel Donald Trump do nedělní noční televizní debaty jako polomrtvý kandidát, který by mohl mít v listopadu šanci leda v případě, že by ženy v USA znovu přišly o volební právo. Ale skutečně už lze Trumpa odepsat?

Duel – alias nejodpornější debata v dějinách Ameriky – toho ve skutečnosti zas tak moc nerozhodl. Hillary Clinton sice podle prvních reakcí měla navrch a v boji o prezidentský post momentálně vede, ale vyhráno ještě nemá.  “Mrs. Clinton má do Bílého domu pořád mnohem blíž, ale ještě se bude muset pár týdnů snažit,” hodnotí aktuální situaci po druhém televizním duelu BBC.

Reklama

Nahrávka z roku 2005, kde se Trump v soukromí rozpovídal o svém obscénním chování a myšlení (ke zhlédnutí zde), se přes víkend stala takřka jediným tématem předvolební kampaně. Podle očekávání tak u ní začala i televizní debata, což Hillary Clinton pomohlo vyjít z duelu jako jasný vítěz - i když na přetřes přišla i její e-mailová kauza a Trump zaútočil i na manžela své rivalky, exprezidenta Clintona.

„Moje jsou slova, ale jeho jsou činy,“ řekl a poukazoval na obvinění ze znásilnění či sexuálních návrhů, která byla v minulosti proti Clintonovi vznesena. Trump se sešel s ženami, které tato obvinění vznesly, a pozval je na debatu. Při diskusi tak seděly přímo v sále.

Podle CNN u diváků přesto vyhrála Hillary Clinton u diváků v drtivém poměru 57:34. “Donald Trump už ví, že z něj prezident nebude,” píše v recenzi na noční debatu časopis Atlantic, podle něhož se Trump nechal až příliš vtáhnout do pitvání svých hříchů - což je přesně to, co mezi republikány bude znamenat další ztrátu podpory.

Jenže volby jsou až 8. listopadu a Trump má devět životů, jak stojí v jednom z komentářů na Fox News, kde je názorová stránka po neděli plná příspěvků, podle kterých Trump nevyšel z debaty zase tak bídně. Jak vidno, v televizi si každý našel to, co chtěl, takže uvidíme za měsíc.

Plus jeden bonusový příspěvek o tom, kdo v noci na dnešek komu
What Went Down In The Second Presidential Debate
víc do řeči. Hádejte…

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].