0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Audit Jana Macháčka14. 5. 20122 minuty

Vítejte v Česku

I když si člověk odečte příslovečný negativismus médií, zapůsobí rychlé proběhnutí zpravodajskými servery jako rána palicí do hlavy. Dočasný šéf Dopravního podniku hl. m. Prahy rozdával milionové odměny pohrobkům bývalého ředitele Martina Dvořáka a sám si pak přidělil zlatý padák.

Projekt elektronických zdravotnických knížek IZIP končí a s tím vyletěly komínem dvě miliardy korun. Je velmi pravděpodobné, že zrušení projektu povede navíc k mezinárodní arbitráži, protože europoslanci ODS prodali firmu právníkům ve Švýcarsku.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

A nakonec maličkost. Podle zprávy NKÚ byla stavba Pražského okruhu o šedesát miliard korun dražší, než se plánovalo. Mimochodem, tuhle částku ať si zapíše za uši každý, kdo seriózně tvrdí, že plýtvání je způsobeno „snadnými“ evropskými penězi. Když si to rozložíme na deset let, tak máme šest miliard korun ročně. Kam se hrabe kauza ProMoPro?

Lze se divit všem nespokojeným, že nevěří vládě, že za všechno může rozmazlený sociální stát a rozmařile vysoké důchody, případně lidé, kteří nechtějí pracovat a zneužívají sociální dávky (tzv. nemakačenkové)? Skončí někdy nějaký člověk zodpovědný za tohle všechno ve vězení? Vážně si vláda myslí, že je nepopulární kvůli tomu, že šetří?

Dobře – přestalo se konečně plýtvat ve státní firmě Lesy ČR, která teď hospodaří se ziskem. To je ale jen jeden dobrý příklad.

Dobře – stalo se. Co dělá stát, instituce, úřady a soudy pro to, aby lidé měli pocit, že se všem měří stejným metrem? Kmotr Oulický nemusí platit pokutu za načerno postavený bazén, protože se v něm nikdo nekoupe. Lobbista Janoušek, kterému nevadí, že mu byly zabaveny dvě miliardy korun ve Švýcarsku, patrně tu paní přejel omylem a proto, že nedával pozor.

A koho by zajímal obrázek republiky v zahraničí, ať si přečte, jak ukradli závodníkům na Vysočině kola.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].