Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Vidlemi

Pavel Kučera bez taláru

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil dočasně odvolal z funkce místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru.

Připomínat schůzky Kučery, Renaty Vesecké či Pavla Němce – kvůli případu údajné korupce Jiřího Čunka a zachraňování vlády Mirka Topolánka – zavání značnou obsesí autora. Zmínky o Čunkovi a jeho nevyšetřené korupci zvednou hlavně nevoli u jeho fanoušků a v mé mailové schránce přistávají obvinění, jak spolu s klikou přerovských komunistických státních zástupců chci pana Čunka utopit. Nechci, zajímá mě spravedlnost a schůzky vlivných právníků tu spravedlnost kroutily a já jsem byl zvědavý jestli to bude možné napravit.

Jak vidím, tak je. Krůčky nápravy nejsou až tak zřetelné. Renata Vesecká končí, ten samý úděl čeká čerstvě Pavla Kučeru, zdá se, že i podnikatelské spojení Pavla Němce na ministerstvo spravedlnosti dostává trhliny. Zdá se, že ministr Jiří Pospíšil se snaží napravit zneužívání spravedlnosti, na kterém se taky podílel. Zdálky, ale podílel.

Myslím, že je dobré vidět jistou změnu v chován ministra spravedlnosti. Po přečtení rozhovoru, který vyšel v tomto Respektu, musím ale trochu brzdit koně nadšení.

Panu ministrovi ještě pořád nedochází, co je to svoboda a nezávislost justice. Je to to samé, co svoboda vládnout (což si už pan ministr vyzkoušel dvakrát) a svoboda tvořit zákony, což si taky zkouší už podruhé. Tu samou svobodu si zaslouží i soudci a státní zástupc

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].