Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Vaše dopisy

Pecinova vytrvalost

RESPEKT 8/2010

Reaguji na vaše udělení „respektu“ ministru Pecinovi, nebo lépe řečeno, na vaše udělení „respektu“ za soudní zrušení Dělnické strany. Vaším „mottem“ zveřejňovaným v každém čísle pod úvodníkem je, že se profilujete jako „liberální, kritické médium, které věří ve svobodu lidského ducha“. Udělením „respektu“ za zrušení DS jste se ale zachovali naprosto opačně, než hlásá toto vaše motto.
Upřímně mě pak pobavila hned první věta: „…je důležitou zprávou o tom, že Česko netoleruje politicky organizované extremisty“. To si snad děláte legraci! Zaprvé, politicky organizovaní extremisté dnes vládnou hned v několika krajích České republiky, v uplynulých letech častokrát prakticky vládli spolu s ČSSD a je pravděpodobné, že po předčasných volbách se díky ČSSD dostanou k moci opět. Respekt v uplynulém roce xkrát upozorňoval na to, jak si vedou některé kraje, ve kterých vládnou komunisté, či upozorňoval na nebezpečí, které by pro ČR představoval návrat komunistů do vlády po předčasných volbách. A najednou jste otočili? Komunisté už nejsou hrozbou? Respektive podle vás klauni z Dělnické strany jsou většími extremisty než komunistická strana, která se přímo podílí na správě některých krajů? Uplatňujete snad orwellovské pravidlo, že „všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější“, tentokrát však modifikované na „všechny extremistické strany jsou špatné, ale některé jsou horší“? Nezbývá než konstatovat, že zrušení DS znamená naopak přímé ohrožení demokratického uspořádání naší země, omezení svobody projevu a omezení svobody slova. Nejde o nic jiného, než o zásah systému, který se pokusil zlikvidovat politickou konkurenci. (…)
Jsem jeden z těch, kterým se program a ideje Dělnické strany hnusí, a krajně s nimi nesouhlasím. To však neznamená, že budu usilovat o to, aby je někdo zakázal, jen proto, že s nimi já nesouhlasím. Přesně tohle se dělo v nacistickém Německu a v komunistickém Československu a Respekt tomu nyní, dvacet let po pádu železné opony, dává svůj „respekt“. Smutné.
Jan Werner, Brno

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].