Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

The Atlantic

Jak se rodiny izraelských rukojmích vyrovnávají s tím nejhorším, co může život přinést

 Jon a Rachel Goldberg-Polinovi neúnavně bojují za osvobození svého syna

 

Goldberg-Polinovi se od 7. října nedívali na televizi ani si neposlechli žádnou hudbu. Rachel se ani jednou nenalíčila, nevyšla z bytu s rozpuštěnými vlasy a neluštila křížovky v The New York Times, jak to dělávala se synem  Hershem, kterého unesl Hamás • Autor: Avishag Shaar-Yashuv. The Atlantic Monthly Group, Inc.
Goldberg-Polinovi se od 7. října nedívali na televizi ani si neposlechli žádnou hudbu. Rachel se ani jednou nenalíčila, nevyšla z bytu s rozpuštěnými vlasy a neluštila křížovky v The New York Times, jak to dělávala se synem Hershem, kterého unesl Hamás • Autor: Avishag Shaar-Yashuv. The Atlantic Monthly Group, Inc.

Může se nám zdát, že podobných příběhů už jsme slyšeli spoustu, ale je důležité neotupět k hrůze a absolutnímu zlu, které zachycují. Sedmého října loňského roku se Hersh Goldberg-Polin účastnil hudebního festivalu Nova, který se stal terčem útoku teroristů Hamásu. Spolu se třemi dalšími účastníky se rozběhl k autu a snažil se uprchnout směrem na sever. Jenže na silnici teroristé stříleli na řidiče, a tak Hersh spolu s kamarády hledal útočiště v nedalekém protileteckém krytu. 

Do prostoru přibližně 1,5x 2,5 metru se vměstnalo skoro třicet mladých lidí. Bojovníci Hamásu začali do krytu házet ruční granáty a natáčeli se u toho na GoPro kamery. Hershův kamarád Aner sedmkrát stihl granát zdvihnout a hodit ho zpátky dříve, než explodoval. Osmý mu vybuchl v ruce a zabil ho. 

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].